Najtańsze miasta w Europie

cheapest-cities-in-Europe

 

Najtańsze miasta w Europie

 

Podróżowanie po Europie może być kosztowne, zwłaszcza jeśli nie wiesz, które miasta oferują najlepsze okazje dla podróżników z ograniczonym budżetem. Na wakacje możesz pojechać nawet jeśli nie dysponujesz dużymi zasobami finansowymi. Poniżej wybraliśmy najciekawsze i najtańsze jednocześnie miasta w Europie, które są idealne dla odpoczynku i zwiedzania.

 

Sofia, Bułgaria

Sofia jest największym miastem i stolicą Bułgarii. Znajduje się w środkowej części Półwyspu Bałkańskiego między Adriatykiem i Morzem Czarnym u stóp góry Witosza. Najpopularniejsze  miejsca to Katedra św. Aleksandra Newskiego (katedra prawosławna), Narodowe Muzeum Historyczne (z ponad 650 tysiącami eksponatów) i Bulwar Witosza (popularny deptak z kawiarenkami, butikami i nie tylko). W Sofii znaleźć pokój w hotelu za około 135zł i zjeść obiad za 30zł.

 

Kraków, Polska

Kraków jest położony w południowej części kraju nad Wisłą, u stóp Karpat. Historyczne centrum Krakowa znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najciekawsze miejsca to Sukiennice na Rynku Głównym, Wawel (kompleks architektoniczny na wzgórzu Wawel w tym gotycki zamek i katedra, a także innych budynki i fortyfikacje). W Krakowie można znaleźć nocleg za około 200zł i zjeść obiad za 23zł.

Praga, Czechy

Praga jest największym miastem i stolicą Republiki Czeskiej. Znajduje się w północno-zachodniej części kraju, nad rzeką Wełtawą. Główne atrakcje to Most Karola (zabytkowy most przebiegających przez Wełtawę), rynek starego miasta, praski zegar astronomiczny (ponad 600-letni zegar, teraz znajdujący się na południowej ścianie Ratusza Staromiejskiego) oraz Katedra św. Wita (katolicka katedra metropolitalna). Dobre zakwaterowanie w Pradze można znaleźć od około 120zł i można zjeść obiad za 25zł.

 

Wilno, Litwa

Wilno jest największym miastem i stolicą Litwy. Znajduje się w południowo-wschodniej części kraju, u zbiegu dwóch rzek Wilii i Wilejki. Najbardziej interesującymi miejscami są: Ostra Brama (pomnik religijny, kulturowy i historyczny), Wieża Giedymina (część Zespołu Zamkowego w Wilnie) oraz Kościół św. Piotra i Pawła. W Wilnie można znaleźć pokój w hotelu za około 150zł i zjeść obiad za 25zł.

 

Porto, Portugalia

Porto położone jest nad Oceanem Atlantyckim i wzdłuż ujścia rzeki Douro w północnej Portugalii. Do atrakcji należy widok wspaniałej panoramy miasta z Cais de Gaia, wino Porto, które właśnie stąd pochodzi, Muzeum Sztuki Współczesnej Serralves i Kościół Św. Franciszka. Możesz znaleźć zakwaterowanie w Porto za 180zł i zjeść obiad za 30zł.

 

Split, Chorwacja

Split jest drugim co do wielkości miastem Chorwacji i znajduje się na wschodnim brzegu Morza Adriatyckiego. Dwa grzbiety górskie otaczają miasto – Kozjak i Mosor. Najważniejsze atrakcje to Zabytkowe centrum Splitu wraz z Pałacem Dioklecjana, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Muzeum Archeologiczne, Teatr Narodowy i Muzeum Nauki i Zoo. W Splicie można znaleźć nocleg w za około 200zł i zjeść obiad za 48zł.

 

Alicante, Hiszpania

Alicante to miasto i port na wybrzeżu Costa Blanca w Hiszpanii. Jest jednym z głównych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym. Główne atrakcje to: Zamek Santa Barbara, Dolina Guadalest i deptak Explanade de Espana. W Alicante można znależć pokój w hotelu za 150zł i zjeść obiad za 40 zł.

 

Saloniki, Grecja

Saloniki znajdują się w północnej części Grecji kontynentalnej. Ponieważ jest to drugie centrum gospodarcze, handlowe i polityczne po stolicy Saloniki są często określane przez Greków jako druga stolica. Interesujące miejsce to Muzeum Kultury Bizantyjskiej, Muzeum Archeologiczne w Salonikach, Centrum Nauki i Muzeum Technologi w Salonikach oraz ruiny Forum Romanum. W Salonikach znajdziesz nocleg za 150 zł i obiad za 60zł.

 

Palermo, Włochy

Palermo jest włoskim miastem położonym w północno-zachodniej części Sycylii. Palermo jest otoczony przez pasmo górskie nazwany po mieście. Warto zobaczyć m.in. Kościół Santa Maria dell’Ammiraglio (La Martorana), Pałac Normanów wraz z Kaplicą Pałacową, Katedra Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i plac Pretoria. Można znaleźć pokój w hotelu w Palermo za około 200zł i zjeść obiad za 60zł.

 

Valletta, Malta

Valletta jest stolicą Malty i znajduje się w środkowo-wschodniej części wyspy. Miasto Valletta jest na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Interesujące miejsca to Konkatedra Świętego Jana w Valletcie, Wojenne Pokoje Lascaris i Górne Ogrody Barrakka. Można znaleźć nocleg w Valletcie za około 390zł i zjeść obiad za 60zł.

 

Najtańsze miasta wybrane na podstawie Expatistan Cost of Living Index.

Ceny zakwaterowania porównane na trivago.com.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you