TOEFL czyli Test of English as a Foreign Language

TOEFL hook-881444_640

 

TOEFL czyli Test of English as a Foreign Language

 

Co to jest?

TOEFL to skrót od ‘Test of English as a Foreign Language’ i jest to test, który sprawdza zdolność do rozumienia i posługiwania się językiem angielskim na poziomie uniwersyteckim. Test dostępny jest w dwóch formach: IBT (internetowy) i PBT (papierowy). Jednak format papierowy jest dostępna tylko w miejscach, gdzie internetowy nie jest dostępny. Ponad 30 milionów ludzi podjęło się tego testu, aby udowodnić swoją znajomość języka angielskiego. TOEFL jest uznawany przez 9000 instytucji w 130 krajach (w tym USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii).

 

Dla kogo?

Test TOEFL jest dla Ciebie jeśli chcesz studiować zagranicą w kraju angielskojęzycznym lub w innym kraju, gdzie językiem wykładowym jest angielski, jeśli jesteś kandydatem do stypendium lub certyfikacji, jeśli jesteś studentem lub pracownikiem ubiegającym się o wizę. W ciągu roku egazmin odbywa się ponad 50 razy i jest dostępny w większej ilości miejsc niż jakikolwiek inny test z języka angielskiego.

 

Na czym polega?

TOEFL sprawdza, jak dobrze potrafisz połączyć umiejętności takie jak czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie. Możesz zdobyć od 0 do 30 punktów w każdej części, co w sumie daje 120 punktów. Czas egzaminu wynosi około 4 godzin. W trakcie testu możesz robić notatki, a  pytania są w większości pytaniami wielokrotnego wyboru. Kolejna część wymaga przeczytania 3-5 fragmentów tekstu (20 minut na każdy) i odpowiedzenia na pytania wielokrotnego wyboru. W części słuchanie będzie 40 – 60 minut materiału do wysłuchania i znowu zostaniesz poproszony o odpowiedzenie na pytania wielokrotnego wyboru. W części pisemnej będziesz miał dwa zadania pisemne – esej i odpowiedź na temat z sekcji czytania i słuchania. Mówienie wymaga odpowiedzenia na sześć pytań do mikrofonu (około 20 minut), Twoje odpowiedzi będą następnie wysyłane do egzaminatora.

 

Spróbuj swoich sił lub poćwicz na bezpłatnym teście próbnym.

 

Źródło: https://www.ets.org/toefl

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu naCourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you