IELTS czyli International English Language Testing System

IELTS_road-sign-361513_640

 

IELTS czyli International English Language Testing System

 

 

Co to jest?

IELTS (International English Language Testing System) jest egzaminem sprawdzającym znajomość języka angielskiego na poziomie wystarczającym do podjęcia edukacji w szkole wyższej, emigracji i pracy za granicą, w krajach w których język angielski jest używany jako główny język porozumiewania się. Egzamin jest dostępny w dwóch formach – akademickiej i ogólnej – zależnie od potrzeb. Jeśli chcesz emigrować do Australii, Kanady, Nowej Zelandii czy Wielkiej Brytanii zdanie egzaminu IELTS Ci w tym pomoże. Jest on akceptowany przez ponad 9000 instytucji edukacyjnych na świecie jako potwierdzenie biegłej znajomości języka angielskiego. Międzynarodowe firmy, specjaliści i pracodawcy na całym świecie polegają na egzaminie IELTS w celu zweryfikowania umiejętności potencjalnych kandydatów.

 

Dla kogo?

Ten egzamin jest dla Ciebie, jeśli chcesz studiować na wyższym poziomie edukacji w kraju anglojęzycznym, jeśli chcesz emigrować do Australii, Kanady, Nowej Zelandii czy Wielkiej Brytanii lub jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie, gdzie wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego. IELTS jest egzaminem, który jest sprawiedliwy wobec wszystkich ludzi i wszystkie standardowe odmiany języka angielskiego (australijska, brytyjska, północno-amerykańska i nowozelandzka) są na nim akceptowane. IELTS jest powszechnie dostępny można się go podjąć w ponad 1100 miejscach w ciągu 48 dni w roku.

 

Na czym to polega?

Egzamin IELTS sprawdza cztery różne umiejętności – słuchanie, czytanie, pisanie i mówinie. Każda część jest oceniana osobno (ocena od 1 do 9, gdzie 9 jest najlepszą oceną), ocena z całego egzaminu to średnia z wszystkich części. Czas egzaminu wynosi około 2 godzin i 45 minut. Możesz robić notatki podczas egzaminu a pytania przeważnie są wielokrotnego wyboru, uzupełnianie brakujących wyrazów lub polegają na dopasowywaniu. Pierwsza część wymaga przeczytania trzech rodzajów tekstów i odpowiedzenia na 40 pytań, masz po 20 minut ba każdy tekst. Słuchanie składa się z czterech fragmentów nagranych materiałów (w tym dwóch rozmów i dwóch monologów) i będziesz musiał odpowiedzieć na 40 pytań. W tej części egzaminu będziesz miał 30 minut plus dodatkowe 10 minut na pisanie. Trzecia część egzaminu IELTS – pisanie – wymaga, wykonania dwówch zadań pisemnych (krótki esej i podsumowanie oparte na bodźcu wizualnym). Mówienie jest ostatnią częścią i jest to rozmowa twarzą w twarz z egzaminatorem, która trwa 12 – 14 minut.

 

Tutaj znajdziesz przykładowe testy i materiały do nauki.

 Źródło: https://www.ielts.org/

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu naCourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

 

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you