Przygotuj się do FCE – porady i materiały

FCEpreparation_highlighter-1103715_640

 

Przygotuj się do FCE – porady i materiały

 

Zdanie egzaminu FCE potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym wyższym. Co oznacza, że potrafisz się posługiwać tym językiem w mowie i piśmie w życiu codziennym, pracy i nauce. Przystąpienie i zaliczenie tego egzaminu może ułatwić znalezienie upragnionej pracy lub dostanie się na wymarzoną uczelnię. FCE jest honorowany w większości insytucji na całym świecie. Dowiedz się więcej o egzaminie FCE tutaj. Poniżej znajdziesz porady dotyczące przygotowania się do egzaminu FCE jak i materiały z których możesz skorzystać.

 

PORADY

 

Ustal datę egzaminu i zaplanuj swoje przygotowania

Zarejestruj się na egzamin FCE i zaznacz datę w kalendarzu. Pomyśl, ile dni zostało Ci do egzaminu, czyli ile dni zostało Ci na przygotowanie i odpowiednio podziel  materiał. Pamiętaj, aby w planie zawrzeć dni wolne od nauki i weź pod uwagę inne plany i zobowiązania. Do egzaminu możesz się naprawdę przygotować tylko wtedy gdy będzie poświęcał na to dużo czasu i uczynisz go swoim priorytetem.

 

Wybierz materiały

Znajdź materiały, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom. Jest dużo opcji z których możesz skorzystać jak np. materiały online (które znajdziesz poniżej), książki (możesz wybierać spośród wielu na amazon.com i empik.com) lub jeśli wolisz bardziej kompleksowe podejście możesz zapisać się do szkoły językowej. Te szkoły oferują przygotowanie do egzaminu.

 

Inne podejście do każdej sekcji

Pamiętaj, że egzamin składa się z pięciu części: czytanie, pisanie, stosowanie języka angielskiego, słuchanie, mówienie. Każda część wymaga innego podejścia do przygotowania. Podczas gdy czytanie i zastosowanie języka angielskiego jak i słuchanie (do pewnego stopnia) można somodzielnie dokładnie przerobić i sprawdzić, to inne części są bardziej wymagające. Jeśli chodzi o mówienie spróbuj rozwijać swój zasób słownictwa, ucz się nowych słówek za pomocą fiszek i powtarzaj je tak często jak możesz. Jeśli masz kogoś, kto może Ci pomóc poćwiczyć z nim mówienie. Jeśli chodzi o pisanie poczytaj o różnych rodzajach tekstów i co powinny zawierać, zawsze podwójnie sprawdzaj gramtykę i pisownię. Podczas przygotowań do słuchania sprawdź wywiady i wiadomości na YouTubie i w telewizji, aby przyzwyczaić się do różnych akcentów i sposobów wypowiedzi.

 

MATERIAŁY

 

Linki poniżej przedstawiają różne formy ćwiczeń i przygotowań do każdej z części egzaminu. Możesz  ich użyć i uwzględnić je w swoim przygotowaniu się do egzaminu, aby czuć się bardziej pewnym siebie. Wśród tych zasobów znajdują się: kompletne próbne zestwy egzaminu, testy ćwiczeniowe, ćwiczenia dla poszczególnych sekcji, maeteriały o mówieniu z przykładowymi pytaniami i odpowiedziami, materiały koncentrujące się na pisaniu (esej, recenzja, artykuł, e-mail lub raport) oraz oficjalne materiały przygotowujące do egzaminu, które składają się z przykładowych testów i polecanych książek do nauki.

 

https://www.cambridgeenglish.org/exams/first/preparation/

https://www.fcepracticetests.com/

https://esl.about.com/cs/britishcambridge/a/a_fce.htm

https://www.flo-joe.com/fce/students/tests/

https://tefltastic.wordpress.com/worksheets/exams/cambridge-exams/fce/

https://www.splendid-speaking.com/exams/fce_speaking.html

https://www.examenglish.com/FCE/fce_writing.html

https://www.cambridge.org/us/cambridgeenglish/official-exam-preparation-materials/exam/cambridge-english-first-fce-2015

Official preparation materials for Cambridge English: First

 

 

 Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you