Nietypowe i zabawne sposoby na naukę języków obcych

funwaystolearn973988_640

 

Nietypowe i zabawne sposoby na naukę języków obcych

 

W dzisiejszych czasach ludzie zazwyczaj nie mają czasu na tradycyjną naukę języków. Znalezienie czasu na to aby usiąść kilka razy w tygodniu (albo nawet chociaż raz) z książkami, długopisem i zeszytem, graniczy z cudem. Jest wiele nietypowych i zabawanych sposbów na naukę języków obcych, czasami nawet w sposób pasywny, nie wymagający Twojej pełnej uwagi. Poznaj te nietypowe i zabawne sposoby na naukę języków obcych i  od dziś włącz je do swojego życia, a szybko zobaczysz efekty.

 

Posłuchaj muzyki

O tym sposobie słyszałeś pewnie wiele razy. Ale czy naprawdę go sprobówałeś? To działa! Może aktywnie słuchać muzyki i jednocześnie czytać teksty piosenek, podkreślać słowa,których nie znasz i wyszukiwać je w słownikach, lub możesz stworzyć playlistę piosenek w danym języku i puszczać ją sobie w tle, gdy odwiedzają Cię goście, lub gdy jedziesz samochodem do pracy czy szkoły. Nawet pasywne słuchanie muzyki może pomóc Ci zaznajomić się z językiem, jeśli naprawdę lubisz jakąś piosenkę to pewnie nie będziesz mógł przestać jej nucić, automatycznie zapamiętasz tekst, nie nauczysz się tylko słownictwa, ale i wymowy.

 

Wyjdź do restauracji

Wybierz swoją ulubioną kuchnię – francuska, grecka, a może włoska? – znajdź restaurację i zjedz tam obiad. Podczas zamawiania przyjrzyj się dobrze oryginalnej nazwie dania, a nie tylko tłumaczeniu. Menu są zazwyczaj dwu języczne, a to może w łatwy sposób pomóc Ci nauczyć się słownictwa związanego z jedzeniem i gotowaniem.

 

Obejrzyj coś

Jeśli uwielbiasz filmy, połącz przyjemne z pożytecznym i oglądaj swoje ulubione filmy z napisami w języku obcym. Szybko nauczysz się nowych słów. Może również oglądać zagraniczne filmy z napisami w oryginalnym języku jeśli czujesz się pewnie, lub z napisami w języku polskim lub angielskim jeśli jeszcze nie znasz za dobrze języka.

 

Posłuchaj swojego wewnętrznego dziecka

Kup książki dla dzieci w języku obcym, jeśli jesteś na poziomie podstawowym będą one dla Ciebie idealne, z kolei jeśli jesteś bardziej zaawansowany spróbuj książek dla nastolatków. Nie jest to jednak jedyna rzecz jaką możesz zrobić. Znajdź w internecie gry dla dzieci np. memory czy krzyżówki i używaj ich do nauki nowego słownictwa.

 

Posurfuj po sieci

Lubisz pogrzebać w sieci nie do końca szukając czego konkretnego? Dlaczego by nie porobić tego w języku obcym. Poczytaj plotki, artykuły o zdrowiu, wiadomości itp. Cokolwiek lubisz. Nie próbuj tłumaczyć każdego słowa (chyba, że bardzo chcesz) raczej spróbuj zrozumieć główny zamysł artykułu.

 

Obklej swój dom

Poprzyklejaj etykiety na wszystko w swoim domu. Na meble, produkty spożywcze, rzeczy codziennefo użytku, w łazience. To pomoże Ci bardzo szybko nauczyć się danej grupy słownictwa.

 

Spotykaj się ze znajomymi

Spędzaj czas z ludźmi, którzy dzielą Twoją pasję do danego języka lub języków. Możecie dzielić się wiedzą i motywować się nawzajem. Porozmawiaj z taką osobą o swoich porażkach i sukcesach w nauce, może ona też przechodzi przez to samo co Ty.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you