Language Jobs – czyli praca związana z językami obcymi

planewing-221526_640

 

Language Jobs – czyli praca związana z językami obcymi

 

Poznaj idealne zawody dla osób pasjonujących się językami, gdzie zdolności językowe przydają się każdego dnia, a nie tylko wtedy gdy akurat pracujesz z zagranicznym klientem.

 

 

Przewodnik turystyczny

To jest właściwa praca dla Ciebie jeśli lubisz historię, zwiedzanie, pracę z ludźmi, dzielić się swoją wiedzą lub jeśli darzysz pasją swoje miasto i kraj. Jest to radosna, ale odpowiedzialna praca, ponieważ będziesz mieć do czynienia z grupą ludzi, której musisz pilnować i dbać o ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Istnieje wiele różnych opcji, możesz być przewodnikiem po swoim mieście dla cudzoziemców lub dla swoich rodaków za granicą lub spróbować trochę obu. Jeżeli jesteś wolnym duchem lubiącym podróżowanie może to być idealna praca dla Ciebie.

 

Animator czasu wolnego za granicą

Ta praca skupia się na ludziach i organizowaniu im czasu wolnego. Zazwyczaj będziesz pracownikiem hotelu lub biura podróży. Do Twoich codziennych obowiązków będzie należeć: upewnić się, że goście przebywający w ośrodku dobrze się bawią, rozmawiać z nimi, organizacja meczów i aktywności fizycznej oraz zabaw w ciągu dnia i pokazy lub przedstawienia czy quizy wieczorami.

 

Nauczyciel języka

Nauczanie języka wymaga dużo nauki od samego siebie, a Ty jako miłośnik języków poczujesz się usatysfakcjonowany. Jeśli jesteś pasjonatem języków możesz po prostu uwielbiać dzielić się swoją wiedzą z innymi i pomagać im pokonać przeszkody na drodze do znajomości języka obcego. Może native speakerzy są najlepsi, jeśli chodzi o nauczanie wymowy czy mówienia, ale ktoś, kto samodzielnie nauczył się języka do biegłości ma wiele do zaoferowania i może udzielić porad na temat radzenia sobie z pewnymi przeszkodami w nauce języka. Ta praca może być bardzo wygodna; z dzisiejszą technologią możesz uczyć języków poprzez Skype i portale wymiany językowej.

 

Oficer służby zagranicznej/Dyplomata

Ta praca odnosi się głównie do pracy w ambasadzie za granicą,  świadczenia usług konsularnych i reprezentowania swojego kraju za granicą. Oprócz biegłości w co najmniej dwóch językach ta praca wymaga szczególnych umiejętności i przejścia wymagającego szkolenia. To jest bardziej poważna praca niż w poprzednie trzy i tylko niektórzy ludzie stwierdzą, że to praca dla nich. Jesteś dobrym kandydatem jeśli jesteś patriotą, który byłby dumny reprezentować swój kraj za granicą i nie masz problemu z częstymi przeprowadzkami.

 

Manager ds. klientów zagranicznych

Jako manager ds. klientów zagranicznych będziesz ściśle współpracować z klientami z innych krajów i będziesz ich głównym źródłem informacji, i ich pierwszy kontaktem w danej firmie. Twoim zadaniem jest przede wszystkim współpracy z nimi i zapewnienie, że relacje biznesowe idą w dobrym kierunku. Im więcej znasz języków tym większą ilością grup klientów będziesz mógł zarządzać. Ta praca będzie również wymagała znajomości danej branży, w której będziesz chciał pracować.

 

Personel pokładowy/stewardessa – loty międzynarodowe

Jeśli lubisz języki, podróże i dobrze dogadujesz się z ludźmi ta praca będzie dla Ciebie idealna. Ta praca daje możliwość podróżowania po świecie i odwiedzania miejsc, których inaczej nie miałbyś szansy odwiedzić. Praca z ludźmi, zawsze może być wymagająca, ale właściwe podejście i bycie pozytywnie nastawionym daje duże szanse na powodzenie. Można również poznać wiele osób i nawiązać międzynarodowe znajomości.

 

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you