Egzamin Cambridge Advanced English

board-64269_640

 

Egzamin Cambridge Advanced English

 

Co to jest?

Ten egzamin jest dowodem szerokiego zakresu wiedzy z języka angielskiego i potwierdza on umiejętności językowe, których wymagają zagranicze uniwersytety i międzynarodowi pracodawcy. Jest to kolejny krok po egzaminie First Certificate (FCE), następny jest English Proficiency. Ten certyfikat jest uznawany przez ponad 6000 instytucji na całym świecie. Egzaminu można podjąć się na pisemnie lub na komputerze. Zaliczenie tego egzaminu dowodzi wysokiego poziomu biegłości w języku angielskim, możesz uczęszczać na zajęcia uniwersyteckie z wykładowym angielskim i skutecznie komunikować się w miejscu pracy na różnych stanowiskach.

 

Dla kogo?

Ten egzamin jest dla każdego, kto zdał egzamin First Certificate lub jest pewny swojej znajomości języka angielskiego i chce udowodnić jej zaawansowany poziom, w celu wzięcia udziału i pełnego uczestnictwa w zajęciach w szkole wyższej lub ubiegania się o stanowisko wymagające pełnej biegłości w języku angielskim.

 

Na czym to polega?

Egzamin trwa około 4 godzin i składa się z czterech etapów – Reading and Use of English, Writing, Listening i Speaking. Reading and Use of English (8 części, 56 pytań, 1 godzina 30 minut) czyli czytanie i zastosowanie języka angielskiego ma na celu dowieść, że z łatwością radzisz sobie z różnego rodzaju tekstami, oraz że posiadasz wystarczającą wiedzę z zakresu gramatyki i słownictwa. Writing, czyli pisanie (2 części, 1 godzina i 30 minut) wymaga napisania dwóch tekstów, takich jak sprawozdanie, recenzja, esej, list itp.Listening, czyli słuchanie (4 części, 30 pytań, około 40 minut) sprawdza umiejętność rozumienia różnych materiałów audio, które mogą zawierać wywiady, prezentacje, codzienne rozmowy, audycje radiowe itp. Speaking, czyli mówienie (4 części, 15 minut na kandydata) odbywa się w parach i sprawdza Twoją zdolność do skutecznego porozumiewania się na żywo. W tej części egzaminu uczestniczy dwóch egzaminatorów.

 

Tutaj znajdziesz materiały do nauki i przykładowe egzaminy.

 

Źródło: https://www.cambridgeenglish.org/exams/advanced/

 

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you