Jak dotrzymać noworocznych postanowień?

2016board-1108458_640

 

Jak dotrzymać noworocznych postanowień?

 

Na koniec każdego roku obiecujemy sobie, że nadchodzący Nowy Rok będzie wyglądał inaczej i że dotrzymamy noworocznych postanowień, które sobie wyznaczyliśmy. Niestety co roku wygląda to tak samo – stawiamy sobie bardzo ogólne niemożliwe do osiągnięcia cele i oczekujemy, że będziemy w stanie poświęcić dużo czasu, aby je realizować. Wkrótce nasz entuzjazm gaśnie lub okazuje się, że nie mamy tyle czasu. Co możesz zrobić w tym roku, aby przerwać ten ciąg zniechęcających niepowodzeń? Dowiedz się poniżej.

 

Kluczem do sukcesu kiedy chcemy osiągnąć jakiś cel jest wiedza na temat swoich zasobów. Pomyśl o tym, ile czasu możesz poświęcić na nowe zadania w najbardziej zajętym tygodniu? Powiedzmy, że chcesz nauczyć się nowego języka lub poprawić ten, który już trochę znasz. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie znaleźć godziny codziennie od 1 stycznia, a kiedy zawalisz kilka dni poczujesz się zniechęcony i się poddasz. Aby nie iść tą ścieżką bądź bardziej realistyczny. Może godzina dwa razy w tygodniu? Brzmi na bardziej wykonalne.

 

Innym zasobem, o którym warto jest pomyśleć są pieniądze, które możesz wydać na swój cel. Każdy budżet, a nawet jego brak daje Ci kilka opcji. Jeśli chodzi o naukę języka możesz zapisać się do szkoły językowej (płatność będzie Cię tym bardziej zobowiązywała do wykonania celu), zatrudnić prywatnego nauczyciela, kupić książkę lub kurs online lub skorzystać z darmowych zasobów internetowych, podcastów, audiobooków. Widać, że pieniądze nie zawsze są zasobem ograniczającym, to kwestia wyboru, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

 

Zadbaj o to by Twój cel był możliwy do osiągnięcia poprzez zaplanowanie go i uwzględnienie go w harmonogramie. Jeśli używasz kalendarza dodaj do niego zadania związane ze swoim nowym celem. Pozwoli to na łatwiejsze dotrzymanie postanowień, ponieważ nie zaplanujesz niczego innego w tym czasie. Możesz też ustawić sobie przypomnienie. Jeśli masz pracowity tydzień zaplanuj zadanie związane z Twoim celem o takiej godzinie i w taki dzień, który zapewni największą szansę na sukces.

 

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you