Jarmarki świąteczne dookoła świata

jarmarki-świąteczne

 

Jarmarki świąteczne dookoła świata

 

Zależnie od tego gdzie mieszkasz lub jakim podziałem pór roku się kierujesz – astronomicznym czy kalendarzowym – ta zimna i biała pora roku mogła się już dla Ciebie zacząć lub wkrótce się zacznie.

Zima zazwyczaj kojarzy nam się ze śniegiem, kakao, kocami i wygodnym przesiadywaniem w fotelu czytając książki. Przynjamniej tak możemy sobie pomarzyć. Jets to magiczna pora roku, kiedy przy odrobinie szczęścia wszystko jest pokryte zimnym, białym puchem, nasze policzki są różowe, a chęć rozgrzania się jest świetnym pretekstem do przytulania.

Świąteczne jarmarki są popularnym wydarzeniem podczas zimy. Zaczynają się one zazwyczaj pod koniec listopada lub na początku grudnia i trwają do Świąt Bożego Narodzenia lub nawet do Nowego Roku. Pomimo tego, że są nazywane jarmarkami świątecznymi i mają wiele ze świętowaniem wspólnego, to można się nimi cieszyć nawet gdy do świąt zostało jeszcze dużo czasu lub nawet jeśli nie obchodzisz Bożego Narodzenia.

Na takich jarmarkach jest wiele atrakcji. Możesz porobić piękne zdjęcia, popodziwiać, spróbować lokalnych przysmaków oraz kupić wyjątkowe wyroby rzemieślnicze.

W niektórych krajach jarmarki świąteczne ewoluowały i przerodziły się w śnieżne krainy, gdzie poza typowymi dla tego sezonu przysmakami oraz wyrobami  czy dekoracjami w ofercie jest wiele atrakcji i sposobów na zabawę.

 

 

Berlin, Niemcy

W Berlinie możesz przeżyć ekscytujące chwile w Winter Welt na Potsdamer Platz. Do atrakcji należą tor saneczkowy, lodowisko, curling, zimowe jedzenie i smakołyki, wyroby rzemieślnicze i pomysły na prezent. Możesz również podziwiać ponad 100 000 lampek oświetlające Sony Center. Jest nawet impreza z DJ’em, więc bądź przygotowany na imprezę.

 

Londyn, Zjednoczone Królestwo

Hyde Park Winter Wonderland to serce uroczystości zimowych w Londynie. Możesz bawić się z przyjaciółmi i rodziną ciesząc się ogromnym lodowiskiem, jest koło obserwacyjne, dwa cyrki, Magical Ice Kingdom, a do tego tysiące świecących światełek i bary tematyczne (jak Ice Bar, gdzie nawet szklanki wykonane są z lód), wyroby rzemieślnicze i pyszne potrawy.

 

Warszawa, Polska

Największy jarmark świąteczny w Polsce ma miejsce przed narodowym stadionem. Abyś poczuł świąteczny klimat organizatorzy zaplanowali iluminację świetlną, możesz spróbować pysznych potraw, kupić prezenty dla bliskich oraz wziąć udział w atrakcjach takich jak kolędowanie czy Mikołajki dla najmłodszych.

 

Barcelona, Hiszpania

Pierwsze wzmianki o popularnej Fira de Santa Llucia w Barcelonie sięgają 1786. Od tego czasu jarmark się zmienił i rozrósł. Teraz obejmuje około 300 stoisk, które oprócz sprzedaży ozdób choinkowych, smakołyków i ozdób,  także sprzedają szale, biżuterię i wiele innych rzeczy.

 

Paryż, Francja

Jarmark Bożonarodzeniowy w La Defense w Paryżu składa się z ponad 350 drewnianych chat, które oferują różne Bożonarodzeniowe wyroby, jak również dania kuchni francuskiej z różnych regionów. Jarmark świąteczny jest szczególnie piękny w godzinach wieczornych, gdy budynki, które go otaczają  są oświetlone.

 

Mediolan, Włochy

Mercantino di Natale odbywa się na placu Piazza Duomo. Tam znajdziesz wybór akcesoriów i ozdób domowych, które możesz kupić jako prezenty świąteczne i typowe smakołyki z różnych regionów Włoch.

 

 

Jak wygląda jarmark świąteczny w Twoim mieście? Daj nam znać na Facebooku lub Twitterze.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you