Języki obce – 5 praktycznych wskazówek, które przynoszą efekty

success-620300_640

 

Języki obce – 5 praktycznych wskazówek, które przynoszą efekty

 

Korzystaj z interesujących i różnorodnych zasobów

Zawsze jest ta jedna książka z gramatyki, która przyprawia Cię o ból głowy. Zapomnij o niej i znajdź książkę, którą polubisz i która Cię zainteresuje, a przede wszystkim, która wyjaśni struktury gramatyczne i językowe w taki sposób, który jest dla Ciebie jasny. Zadbaj o to, aby było interesująco i nie ucz się tylko z książek lub wcale nie ucz się z książek. Istnieje wiele sposobów, aby nauczyć się języka. Spróbuj wymiany językowej, podcastów, czytania powieści i słuchania audiobooków.

 

Zaplanuj naukę

Jeśli poważnie podchodzisz do nauki języków znajdź na to czas i miejsce w swoim kalendarzu. Planowanie sprawi, że process nauki będzie łatwiejszy. Stawiaj sobie cele, ale niech będą one konkretne i możliwe do osiągnięcia. Pozwolą Ci one zobaczyć swój postęp lub w razie konieczności dostosować metody nauczania. Najlepiej jest zapisać swój plan lub z celów stworzyć listę dla łatwej weryfikacji.

 

Niech języki będą Twoją pasją

Jeśli masz pasję do języków otaczaj się nimi, nie polegaj tylko na cotygodniowej lekcji. Słuchaj muzyki w danym języku, zasubskrybuj zagraniczny magazyn, spróbuj poczytać powieści w języku, którego się uczysz. Poprzez włączenie rzeczy związanych z językiem, którego się uczysz do Twojego codziennego życia możesz uczyć się nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

 

Wybieraj czego się uczyć

Jeśli nie jesteś lekarzem i nie ciekawi Cię anatomia to znajmość każdej cześci ciała lub kości w szkielecie ludzkim nie jest Ci niezbędne. Skupiaj się na słownictwie, którego będziesz używać i na grupach tematycznych, które Cię interesują. Oczywiście, najpierw opanuj podstawy, ale nie trać czasu i energii próbując nauczyć się trudnych słów, których nigdy nie będziesz używać.

 

Ucz się słownictwa w kontekstach lingwistycznych i sytuacyjnych

Dużo łatiwej jest nauczyć się słownictwa z jednego tematu na raz. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie naukę na przyszłość, ucz się słownictwa w kontekście lingwistycznym i sytuacyjnym – twórz zdania z nowymi słowami, ucz się kolokacji, czasowników frazowych i idiomów. Znajomość znaczenia danego słowa nie oznacza, że wiesz jak je poprawnie lub w ogóle używać.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you