15 podcastów do nauki języków

headphones-923186_640

 

15 podcastów do nauki języków

 

W tym poście poznasz podcasty, które uczą danego języka lub ogólnie mówią o nauce języków obcych i zawierają wskazówki na tematu tego procesu.

Sprawdź listę naszych ulubionych podcastów i wybierz dla siebie te, które Ci się spodobają.

 

 

Inspiracje i wskazówki do nauki języka

 

 The Creative Language Learning Podcast

Ten niesamowity podcast prowadzony przez Kerstin Hammes Cable dostarcza pożyteczne wskazówki dotyczące nauki języków, inspirujące rozmowy z gośćmi ze świata języków obcych i dzieli się znaczącymi wiadomościami o językach. Niektórzy z gości to Lindsay Dow z Lindsay Does Languages, Benny Lewis z Fluent in 3 Months i Tammy Bjelland z Language in Bloom. Niektóre z poruszanych tematów to: Language careers, language events, language inspiration; why you language learning goals suck and what to do about it; i How becoming a musician can improve your languages. Dowiedz się więcej, słuchając podcastu.

https://fluentlanguage.co.uk/podcast/

 

I Will Teach You a Language

Ten podcast prowadzi Olly Richards, poliglota i ekspert językowy, który prowadzi swój własny blog. Tu znajdziesz motywację aby uczyć się języków i osiągnąć biegłość w języku, który wybierzesz.  Autor tego podcastu trafia w samo sedno, bez zbędnych upiększaczy. Niektóre z pytań, które stawia sobby Olly to: How can I restart learning a language? Is it really a bad idea to learn multiple languages? i Do I have to travel to learn a language? Poznaj odpowiedzi na te pytania słuchając jego podcastu.

https://www.iwillteachyoualanguage.com/category/podcast/

 

Language Mastery

John Fotheringham stoi za The Language Mastery Show, podcastem, który zapewnia przydatne wskazówki do nauki języków i wywiady z poliglotami, nauczycielami języków obcych i blogerami językowymi oraz prowadzącymi podcasty. Niektóre z inspirujących osób, z którymi John rozmawiał to  Luca Lampariello, Richard Simcott, Olly Richards, Kerstin Hammes i Chris Broholm.

https://l2mastery.com/show/

 

The Actual Fluency Podcasts

As the author of the podcast, Chris Broholm says “The Actual Fluency Podcast is a Podcast for language learners who want to be inspired, informed and entertained on a weekly show.” On the show you will meet interesting guests who will inspire you and help you take your language passion to a higher level. Chris is an aspiring polyglot himself, on a journey to learn 10 languages in 10 years. In the podcast he also shares his methods, tips and tricks. Tune in to find out more.

https://actualfluency.com/actual-fluency-language-learning-podcast/

 

 

Podcasty do nauki języków

 

Radio Lingua

Ta strona oferuje podkasty do nauki 4 języków – francuski, hiszpański, niemiecki i włoski. Francuski i hiszpański są dostępne na cztererch poziomach (od początkującego do zaawansowanego). Niemiecki i włoski w tej chwili są dostępne tylko na poziomie dla początkujących.

https://radiolingua.com/

 

News in Slow

Ten podcast przedstawia naukę języków obcych w kontekście bieżących wiadomości. Jest on dostępny w trzech językach – hiszpańskim, francuskim i włoskim.

https://www.linguistica360.com/

 

Survival Phrases

Ten podcast skupia się na wskazówkach i zwrotach przydatnych w podróży oraz informacjach dotyczących kultury – praktycznie wszystko co trzeba wiedzieć przed podróżą za granicę. Jest on dostępny w 27 językach.

https://survivalphrases.com/

 

Language Pod 101

Ta popularna seria oferuje podcasty wraz z wideo dla ponad 30 różnych języków. Niektóre z mniej popularnych języków to perski, tajski, poslki, hebrajski i kantoński.

https://languagepod101.com/

 

Better at English

Ten podcast jest prowadzony przez Lori Linstruth, która jest doświadczona w nauczaniu I tłumaczeniu tekstów. Celem programu jest pomoc osobom, które uczą się języka angielskiego jako języka obcego (EFL – English as a Foreign Language) w doskonaleniu swojej znajomości języka angielskiego. Podcast  jest oparty na codziennych i bieżących tematach.

https://www.betteratenglish.com/

 

Notes in Spanish

Z tym podcastem możesz posłuchać prawdziwych codziennych hiszpańskich rozmów. Jest dostępny na  trzech poziomach – dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Podcast jest prowadzony przez Bena i Marinaę. Marina jest z Hiszpanii, a Ben jest anglikiem i pierwszy raz przyjechał do Hiszpanii w 1998 roku, nie znając słowa po hiszpańsku.

https://www.notesinspanish.com/

 

Talk in French

Frédéric Bibard  prowadzi interesujący podcast, który skupia się na wszystkim dotyczącym Francji,fransuckiej kulturze i języku francuskim.

https://www.talkinfrench.com/talk-french-podcast/

 

Deutsche Welle Podcasts

DW oferuje dużo podcastów w języku niemieckim, z których można wybierać, a każdy z nich skupia się na innym temacie.

https://www.dw.com/de/media-center/podcasts/s-100976

 

Italian LingQ

Ten podcast jest dostępny na trzech poziomach i jest możliwość wyboru tematu, który Cię interesuje, np. życie codzienne, polityka,picie i jedenie, podróże, historia i więcej.

https://italianlingq.com/

 

Yes Japan

Te lekcje są pierwotnie emitowane jako odcinki wideo, ale są również dostępne jako podcasty. Ta seria uczy słownictwa, gramatyki i dzieli się informacjami o japońskiej kulturze.

https://www.yesjapan.com/

 

Speaking Russian

Ucz się rosyjskiego słownictwa i przydatnych zwrotów z autorką podcastu Elvirą Ivanovą.

https://www.russianeasy.com/

 

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you