Właściwa dieta dla Twojego mózgu

therightdietforyourbrain-790022_640

 

Właściwa dieta dla Twojego mózgu

 

Możesz kojarzyć zdrową dietę tylko z fizycznymi korzyściami, ale wybieranie właściwych produktów może zrobić wiele dobrego także dla Twojego mózgu. Jedzenie odpowiednych rodzajów żywności może dobrze wpłynąć na Twoją pamięć, pozwoli Ci się skoncentrować i wpłynie korzystnie na Twoje umiejęctności poznawcze.

 

Produkty pełnoziarniste

Produkty pełnoziarniste, takie jak makaron, chleb czy mąka zapewniają stabilny poziom energii na kilka godzin, a nie daje krótki i szybko mijający zastrzyk energii, który szybko pozostawi Cię zmęczonym i sennym. To pozwoli, aby  Twój mózg efektywnie pracował.

 

Tłuste ryby

Tłuszcze omega-3, obecne w tłustych rybach takich jak łosoś czy tuńczyk, są niezbędne dla najlepszego funkcjonowania mózgu. Mogą Ci pomóc z pamięcią. Jedzenie ryb kilka razy w tygodniu zapewni właściwe działanie mózgu.

 

Orzechy i nasiona

Orzechy i nasiona są dobry źródłem witaminy E, która wpływa na spowolnienie procesu pogorszenia zdolności poznawczych. W trakcie nauki zrób przerwę na przekąskę z orzechów włoskich lub słonecznika, to nie tylko stłumi Twój głód, ale również uszczęśliwi Twój mózg.

 

Owoce i warzywa

Owoce i warzywa zawierają wiele witamin i składników odżywczych, które są dobre dla mózgu i ogólnego samopoczucia. Zielone warzywa liściaste są szczególnie dobre dla mózgu, ze względu na witaminę K, która spowalnia spadek zdolności poznawczych. Nie trzymaj  się tylko zielonych warzyw, jedz warzywa we wszystkich kolorach tęczy, aby dostarczyć różnych witamin i składników odżywczych.

 

A dodatkowo…

Kolejnym elementem zdrowego stylu życia, który może korzystnie wpływać na mózg są ćwiczenia. Ćwiczenia utrzymują całe ciało w zdrowiu i pomagają radzić sobie ze stresem. Ze względu na stres, kortyzol (znany również jako hormon stresu) jest uwolniany w organizmie. Kortyzol jest szkodliwy dla mózgu i może powodować jego uszkodzenie.

 

Prowadzenie zdrowego trybu życia – jedzenie odpowiedniej żywności i ćwiczenie – mogą poprawić pracę mózgu.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you