Profil poligloty: Alex Rawlings

POLYGLOTPROFILE-29388_640PLAR

 

Profil poligloty: Alex Rawlings

 

Alex Rawlings jest poliglotą, blogerem i nauczycielem języka. Obecnie uczy on czterech języków (angielski,niemiecki, rosyjski, grecki) i oferuje coaching dla osób, które chcą rozwinąć umiejętności jednocznesnej nauki wielu języków. Prowadzi własny blog, który nazywa się Rawlangs.

 

Alex od najmłodszych lat był otoczony językami. Ze względu na jego częściowo greckie pochodzenie najpierw nauczył się języka swoich przodków. W wieku 14 lat zaczął samodzielnie uczyć się języków i kontynuował tą pasję na Uniwersytecie Oksfordzkim. W 2012 został nazwany najbardziej wielojęzycznym studentem Wielkiej Brytanii po wygraniu krajowego konkursu prowadzonego przez wydawnictwo Harper Collins, na którym Alex Rawlings dowiódł znajomości 11 języków w stopniu biegłym.

 

Na blogu Rawlangs znajdziesz artykuły ze wskazówkami, zasoboami do nauki jak i filmikami, takie jak:  “How to ‘defrost’ the languages you used to know”, “Ten ways to learn Greek for free” and “Speaking Hungarian after 9 months in Budapest ”.

 

W jednym ze swoich postów (“What is a polyglot?”) Alex mówi o słowie poliglota, które nie jest jego ulubionym i przed napisanem tego artykułu próbował go unikać. Wyjaśnia swoją awersję do tego słowa i mówi o tym, że znajomość języka ciężko jest oszacować i dlatego nazwanie kogoś poliglotą może być subiektywne. Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się, co sprawiło, że Alex zmienił zdanie na temat słowa ‘poliglota’.

 

Na stronie znajdziesz także kursy i warsztaty. Alex Rawlings jest wykwalifikowanym nauczycielem języka i oferuje dwa rodzaje kursów (lekcje w języku angielskim, niemieckim, greckim i rosyjskim) – ‘fast track to intermediate’ (regularne lekcje) oraz konsultacje językowe (indywidualne sesje), w obu przypadkach nauczanie odbywa się przez Skype. ‘Polyglot workshops’ są prowadzone przez dwóch poliglotów – Alex Rawlings i Richard Simcott. Celem warsztatów jest szerzenie praktycznych informacji na temat nauki języków na całym świecie i jest to okazja, aby poznać innych pasjonatów języków.

 

Dowiedz się więcej o autorze bloga, jego kursach i warsztatach na blogu.

 

Source: https://rawlangs.com/

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you