10 porad dla studentów na Erasmusie

erasmus

 

Erasmus jest popularnym europejskim programem wymiany studentów, który umożliwa naukę za granicą przez jeden lub dwa semestry. Oto 10 porad jak przeżyć cały semestr za granicą.

 

 1. Przygotuj się
  Uporządkuj wszystkie formalności przed wyjazdem. Wybierz zajęcia, dowiedz się jak wygląda sytuacja z opieką medyczną i zorganizuj sobie mieszkanie. Pomyśl o otwarciu konta bankowego i wyborze operatora telefonii komórkowej.
 2. Sprytne pakowanie
  Semestr za granicą to dużo czasu, tak więc musisz sprytnie się spakować. Zdecydowanie nie zabieraj ze sobą wszystkich rzeczy! Zabierz ze sobą tylko niezbędne rzeczy i pamiętaj, że drobiazgi możesz kupić na miejscu. Pakując ubrania weź pod uwagę pogodę.
 3. Bądź w kontakcie
  Tęsknota za domem może zepsuć Ci cały wyjazd dlatego zaplanuj jak będziesz utrzymywać kontakt z krewnymi i znajomymi z Twojego kraju. Wideoczat może być najlepszym wyborem ponieważ możesz zarówno porozmawiać ze swoimi bliskimi jak i ich zobaczyć.
 4. Zabierz ze sobą troche domu
  Aby poczuć się jak w domu podczas swojego tymczasowego pobytu w nowym miejscu weź ze sobą coś bliskiego Twemu sercu. Może to być poduszka, koc, pluszowy miś, zdjęcie znajomych i krewnych.
 5. Nie dawaj się smutkom
  Mogą nadejść takie chwile, gdy będziesz czuł się smutny i samotny. Jesteś za granicą, gdzie większość osób mówi w obcym dla Ciebie języku. Może zająć trochę czasu zanim się z kimś zakolegujesz. Nie dawaj się smutkom! Obejrzyj zabawny film albo posłuchaj muzyki podnoszącej na duchu, aby zwalczyć smutki.
 6. Pamiętaj o nauce
  Pamiętaj, że to jest program wymiany studentów, a nie wakacje. Nauka jest priorytetem Twojego wyjzadu. Tak więc planuj i znajduj czas na naukę, odrabianie pracy domowej i robienie projektów.
 7. Zwiedzaj miasto
  Wykorzystaj sytuację i poświęć trochę czasu na zwiedzaniu miasta lub nawet całego kraju. Jest to dobra okazja, aby poznać kulturę i historię nowego miejsca.
 8. Nawiąż znajomości
  Będziesz otoczony przez innych studentów będących na Erasmusie z wielu różnych krajów. Wykorzystaj tą szansę i zaprzyjaźnić się z ludźmi z zagranicy, będziesz mógł ich w przyszłości odwiedzić. Łatwiej będzie Ci się zaprzyjaźnić z innymi studentami na wymianie, bo są w takiej samej sytuacji jak ty.
 9. Zadawaj pytania
  Będziesz miał wiele pytań i będzie niepewny wielu rzeczy. Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak głupie pytanie i nie bój się pytać. Jesteś w nowym miejscu, w nowej sytuacji, jest to naturalne, że masz wiele pytań.
 10. Zorganizuj sobie czas
  Będzie wiele rzeczy do robienia i wiele wydarzeń czy imprez, w których możesz uczestniczyć. Skorzystaj z tego zorganizuj sobie czas. To nie tylko Cię zajmie i sprawi, że nie będziesz bardzo tęsknił za domem, ale także zapewni Ci rozrywkę.

 

Mamy nadzieję, że te porady zainspirują Was do jak najlepszego wykorzystania semestru spędzonego za granicą.

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you