Kanada – co musisz zobaczyć

canada-159585_640

 

Kanada – co musisz zobaczyć

 

Kanada oprócz tego, że słynie z uprzejmych obywateli, mieści wiele wspaniałych atrakcji turystycznych. Jest to drugi co do wielkości kraj na świecie. W Kanadzie znajduje się wiele wartych zobaczenia cudów natury i tętniących życiem miast. Wybraliśmy dla Was atrakcje i miasta, które trzeba zobaczyć będąc w Kanadzie.

 

Niagara Falls

niagra-falls-668018_640

Niagara falls to grupa trzech wodospadów – Horseshoe falls, American Falls, Bridal Veil Falls. Dojazd samochodem z Toronto zajmuje około półtorej godziny.

 

Banff National Park

banff national-park-856316_640

Banff National Park to park narodowy znajdujący się w górach Rocky Mountains i jest najstarszym parkiem narodowy w Kanadzie (1885).  Dojazd samochodem z Calgary zajmuje około godziny. Do atrakcji turystycznych parku należą Castle Mountain, Bow River, Two Jack Lake, Upper Hot Springs; Lake Louise and Sunshine Village Ski Resorts.

 

Bay of Fundy

bayfundyhopewell-rocks-54993_640

Zatoka Fundy jest położona pomiędzy prowincjami Nova Scotia i New Brunswick. Jest znana z posiadania największego zakresu pływów na świecie.

 

Whistler

whistlerblackcomb-52957_640

Whistler jest kurortem wypoczynkowym w prowincji British Columbia popularnym wśród entuzjastów sportów zimowych. Znajduje się około 120 km na północ od Vancouver.

 

 

Miasta Kanady

 

Ottawa

ottawacanada-893534_640

Ottawa jest stolicą Kanady i mieści się w prowincji Ontario. Ottawa jest dwujęzycznym miastem honorującym oba języki urzędowe Kanady – angielski i francuski. Największe atrakcje to m.in.Parliament Hill, National Gallery of Canada i UNESCO Rideau Canal.

 

Montreal

montreal-506130_640

Montreal jest największym miastem w prowincji Quebec. Miasto jest nazwane na cześć wzgórza znajdującego się w jego sercu – Mount Royal. Kiedy jesteś w Montrealu nie zapomnij zobaczyć Mount Royal (oczywiście!), dzielnicy Old Montreal, Botanical Garden, Parc Jean Drapeau i Notre-Dame Basilica.

 

Toronto

toronto-698496_640

Toronto jest stolicą prowincji Ontario. Jest to najbardziej zaludnione miasto w Kanadzie. W tym mieście trzeba zobaczyć CN Tower, Toronto Island Park, Ripley’s Aquarium, Royal Ontario Museum, Art Gallery of Ontario, St. Lawrence Market.

 

Quebec

quebeccastle-547206_640

Miasto Quebec jest stolicą prowincji Quebec. Nie zapomnij zobaczyć wyróżnionego przez UNESCO  Old Quebec, Place Royale, Fortifications of Quebec, Sainte-Anne-de-Beaupre Shrine i Parc national de la Jacques-Cartier.

 

Vancouver

vancouver science-world-210775_640

Vancouver to nadmorskie miasto portowe w prowincji British Columbia. Leśnictwo i turystyka są jego dwiema głównymi branżami. Główne atrakcje to m.in.Stanley Park, Seawall in Vancouver, Museum of Anthropology, Granville Island, Vancouver Aquarium, VanDusen Botanical Garden, Science World i Queen Elizabeth Park.

 

 

Aby odwiedzić Kanadę weź udział w naszym konkursie – możesz wygrać czterotygodniowy kurs języka angielskiego w Kamloops na Thompson Rivers University (TRU).

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you