Egzamin FCE – First Certificate in English

FCEtest-361516_640

 

Egzamin FCE – First Certificate in English

 

Co to jest?

Zdanie egzaminu FCE potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym wyższym. Co oznacza, że potrafisz się posługiwać tym językiem w mowie i piśmie w życiu codziennym, pracy i nauce. Przystąpienie i zaliczenie tego egzaminu może ułatwić znalezienie upragnionej pracy lub dostanie się na wymarzoną uczelnię. FCE jest honorowany w większości insytucji na całym świecie. Egzaminu ma wersję papierową i komputerową. Egzamin jest płatny, cena zależy od wyboru centrum egzaminacyjnego.

 

Dla kogo?

Jest to egzamin dla Ciebie jeśli chcesz w wiarygodny sposób potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego i rozpocząć pracę w międzynarodowym środowisku. Uzyskany certyfikat pozwoli studiować w języku angieslkim na podstawowym poziomie lub mieszkać samodzielnie w kraju angielskojęzycznym i swobodnie komunikować się z jego mieszkańcami.

 

Na czym polega?

Egzamin składa się z 5 części – czytanie, pisanie, stosowanie języka angieslkiego, słuchanie, mówienie. Każda część egzaminu stanowi 20 % całościowej oceny. Czytanie trwa jedną godzinę i ma na celu sprawdzenie jak sobie radzisz z różnymi typami tekstu np. fikcją czy artykułami z gazet. Pisanie trwa godzinę i 20 minut i wymaga napisania dwóch tekstów np. listu, krótkiego opowiadania lub recenzji. Część stosowanie języka angielskiego trwa 45 minut i sprawdza umiejętność poprawnego stosowania czasów, wyrazów, idiomów itp. Słuchanie trwa 40 minut i potwierdza zdolność do rozumienia ze słuchu, opiera się na podstawie różnych materiałów audio takich jak, wywiadów, programów czy przemówień. Mówienie trwa 14 minut i sprawdza umiejętności skutecznego porozumiewania się twarzą w twarza. Mówienie jest przeprowadzane w obecności dwóch innych uczniów i dwóch egzmainujących.

 

Aby zapisać się na egzamin kliknij w ten link.

Materiały do nauki i przykładowe materiały  znajdziesz tutaj.

 

 

Źródło: https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-qualifications/first/

 

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Dołącz do naszej grupy nauki języka angielskiego na Facebooku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you