Profil poligloty: Luca Lampariello

POLYGLOTPROFILE-29388_640PL

 

Profil poligloty: Luca Lampariello

 

Luca Lampariello jest poliglotą, który uczy się języków już ponad 20 lat i osiągnął biegłość w 9 językach wyłączając włoski, który jest jego językiem ojczystym. Prowadzi własny blog the Polyglot Dream.

 

Na swoim blogu Luca podkreśla, że “języków nie można się nauczyć od kogoś, można się nauczyć jedynie samemu”. To jest to, na czym oparta jest jego unikalna metoda. On nie oferuje łatwej drogi na skróty lub szybkiego rozwiązania do nauki języków. Jednak to co pokaże to, jak stworzyć solidne podstawy języka, który dadzą jakościowe wyniki.

 

Autor obala mity dotyczące nauki języków takie jak konieczność podróżowania, aby nauczyć się języków, opinię, że dorosłym trudniej jest nauczyć się jęzków czy też to, że nauka języków musi pochłaniać większośc czasu. Luca zachęca do przejęcia kontroli nad procesem nauki, a nie pozostawianiem wszystkiego w rękach nauczyciela jak i do wdrożenia języków do codziennego harmonogramu i życia nimi, a nie uczenia się ich.

 

Na blogu the Polyglot Dream możesz zapisać się na darmowy trening dzięki któremu będziesz miał dostęp do zasobów na temat talentu i nauki języków, poradnik o tym jak zacząć uczyć się języków obcych, używanie ludzi jako zasoby do nauki języków, jaką rolę spełniają emocje w procesie nauki języków. Będziesz także miał okazję poczytać o osobistych przeżyciach autora.

 

Poliglota rozpoczął serię wideo, która się nazywa #AskLucaAnything, w której odpowiada on na pytania od swoich czytelników i dzieli się swoimi osobistymi przeżyciami i poradami na temat nauki języków. Na blogu znajdziesz 11 takie artykuły jak “11 crucial lessons that helped me learn 11 languages”, “When your approach to language learning is just not working” i “How to learn vocabulary efficiently without flashcards”.  Niektóre posty są dostępne w innych językach, takich jak  Niemiecki, Hiszpański, Polski, Rosyjski i Japoński.

 

Dowiedz się więcej o Luca Lampariello, jego metodzie i poradach o nauce języków na jego blogu.

Source: https://www.thepolyglotdream.com/

 

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap więcej żadnego artykułu na CourseFinders.com

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you