Jesienna chandra – jak się jej nie poddać?

Jesień już nastała, a wraz z nią w parze często nadchodzi smutek. Wakacje bezpowrotnie minęły, pogoda się zmienia i robi się zimniej, powrót do szkoły, więcej pracy to właśnie z tego rodzi się jesienna chandra. Co zrobić by jej uniknąć?

 

Pokochaj jesień

Jesień to specyficzna pora roku, trochę nostalgiczna. Wakacje już dawno minęły i pozostają tylko wspomnienia. Zmiany w pogodzie, chłód i deszcze mogą źle wpływać na nastrój. Co zrobić? Jesień nas nie ominie, ale jesienna chandra może! Zaakceptuj zmiany dookoła i pomyśl o zaletach tej pory roku. Jesień jest pełna pięknych i  ciepłych kolorów – brązy, pomarańcze, złoto. Spacery wśród szumiących drzew i szeleszczących liści. Długie wieczory przy herbacie i dobrej książce. Możesz dobrze spędzić tą jesień.

 

Znajdź hobby

Jesienną porą rzadziej wychodzimy z domu, warto więc znaleźć sobie jakieś hobby. Niech to będzie coś produktywnego. Czy jest coś na co zawsze brakowało Ci czasu? Może chcesz nauczyć się języka obcego? To idealny moment! Może chcesz spróbować swoich sił w DIY (do it yourself)? Może zawsze chciałeś przeczytać całą serię książek swojego ulubionego autora? Teraz znajdziesz na to czas. Do dzieła!

 

Odganiaj zły humor

Walcz o dobry nastrój, nie poddawaj się złemu humorowi. Pamiętaj, że sam decydujesz o tym jak się czujesz i jaki masz nastrój. Nawet jeśli coś pójdzie nie po Twojej myśli nie pozwalaj by to zepsuło cały Twój dzień. Może wydarzyć się jeszcze wiele dobrego, a Ty możesz tego nawet nie dostrzec skupiając się na swoim złym humorze.

 

Planuj wakacje i wyjazdy

Nie wspominaj w nieskończoność poprzednich wakacji – one już nie wrócą. Zacznij za to myśleć o kolejnych (nie tylko wakacjach, ale również wyjazdach). Może za parę tygodni wybierzesz się na city break do jakiegoś europejskiego miasta? Może warto już pomyśleć nad wakacjami first minute? Może chcesz zaplanować wyjazd za granicę by uczyć się języków? Masz wiele możliwości, a wczesne planowanie sprawi, że będziesz miał na co czekać i czas szybciej zleci.

 

Ucz się języka za granicą Znajdź idealną szkołę językową dla siebie