Jak świętować Europejski Dzień Języków?

Nadchodzi 26. września, a to może oznaczać tylko jedno… Europejski Dzień Języków! Jak świętować ten wyjątkowy dzień skupiający się na wielojęzyczności Europy? Oczywiście bawiąc się! Mamy dla Was kilka propozycji by wyjątkowo spędzić ten dzień.

 

Europejski Dzień Języków – co to jest?

Ten wyjątkowy dzień został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w roku 2001 i jest obchodzony 26. września. Celem tego dnia jest celebrowanie różnorodności językowej na kontynencie europejskim, która jest jednym z ważniejszych elementów dziedzictwa kulturowego tego kontynentu. Ten dzień przypomina o tym by doceniać bogactwo językowe i zachęca by poświęcać więcej uwagi innym językom.

Mnóstwo ciekawych informacji o samym dniu jak i o wydarzeniach z nim związanych (mających miejsce w Polsce i nie tylko) znajdziesz na oficjalnej stronie Europejskiego Dnia Języków. Możesz sam wziąć udział w oficjalnych obchodach tego dnia

 

Jak świętować Europejski Dzień Języków?

 

Gry i zabawy na stronie EDL

Na stronie EDL (z ang. European Day of Languages)znajdziesz dużo gier i zabaw językowych, dzięki którym poznasz nowe języki, np. quiz językowy, idiomy ze świata czy łamańce językowe (sami też o nich pisaliśmy tutaj). Gry i zabawy to przyjemny sposób, by dowiedzieć się czegoś ciekawego. Do dzieła!

 

Językowe DIY

To idealny dzień by rozpocząć językowy projekt DIY – do it yourself! Może własnoręcznie przygotujesz fiszki do nauki nowych słówek w języku obcym, zaczniesz prowadzić językowy bullet journal lub wyznaczysz swoje cele językowe? Po więcej pomysłów zajrzyj tutaj.

 

Językowe party

W Europejskim Dniu Języków chodzi o różnorodność, dlatego zbierz znajomych i świętujcie ten dzień razem. Zaproś znajomych ze szkoły lub pracy, kolegów z Erasmusa i siostrę z zagranicznym chłopakiem – niech towarzystwo będzie międzynarodowe. Co robić na takim językowym party? Tu znajdziesz najważniejsze wskazówki. Do jednej z zabaw możesz użyć ciekawostek językowych, które znajdziesz na stronie EDL. Znajdziesz tam różnorodne ciekawostki o wielu językach.

 

#EDJ #EDJ2018 #coeEDL

Źródło oraz więcej informacji: https://edl.ecml.at/

Ucz się języka za granicą Znajdź idealną szkołę językową dla siebie