Jak dobrze pisać w języku angielskim?

Używasz języka angielskiego w pracy (wysyłasz maile służbowe, przygotowujesz oferty, piszesz sprawozdania), piszesz ze znajomymi z zagranicy, chcesz dobrze wypaść na zajęciach z języka angielskiego? Poznaj kilka naszych zasad, które pomogą Ci dobrze pisać w języku angielskim.

 

Jeśli chcesz nauczyć się języka angielskiego w sposób kompleksowy – wybierz się na kurs. Idealną szkołę dla siebie znajdziesz na naszej stronie.

 

Korzystaj ze słownika

Sprawdzaj pisownię wyrazów – online lub klasycznie w zwykłym słowniku. Przy okazji możesz dowiedzieć się o danym słowie czegoś więcej. Na przykład poznać jego poprawną wymowę lub pochodzenie jak i słowa pochodne.

 

Sprawdzaj wyrażenia online

Chcesz użyć nowopoznane wyrażenie, ale nie jesteś pewien jak to zrobić? Sprawdź to w Internecie. Przeczytaj znaczenie, dowiedz się jak używać to wyrażenie, zapoznaj się z przykładami zastosowania. To wszystko pomoże Ci w poprawnym zastosowaniu tego nowego wyrażenia.

 

Nie tłumacz słowo w słowo

Układasz sobie w głowie po polsku co chcesz napisać po angielsku? To może Ci utrudnić poprawne napisanie zdania. Nie wszystko da się przetłumaczyć słowo w słowo, a wręcz nie powinno się tak robić. W języku polskim szyk zdania często możemy dowolnie pozamieniać nie zmieniając znaczenia, w języku angielskim tak nie jest. Uważaj też na „false friends” czyli słowa angielskie, które brzmią podobnie do słów polskich, ale mają odmienne znaczenie.

 

Nie używaj skomplikowanych konstrukcji

Jeśli pomimo sprawdzenia nie jesteś pewien jak użyć danego czasu lub konstrukcji gramatycznej nie używaj jej! Spróbuj to wyrazić w sposób mniej skomplikowany. Pisz prostymi zdaniami. Na te trudniejsze przyjdzie jeszcze czas.

 

Czytaj po angielsku

Czytaj by dobrze pisać w języku angielskim? Dokładnie tak! Czytanie pozwoli Ci poznać nowe słownictwo, wyrażenia i konstrukcje gramatyczne. A do tego dowiesz się jak je poprawnie stosować i z czasem zaczniesz je sam używać. Im więcej będziesz czytał zróżnicowanych tekstów, tym lepiej. Możesz zacząć od artykułów czy wiadomości ze świata online, a później spróbować książek dla młodzieży i w końcu przejść do kryminałów czy powieści obyczajowych.

 

 

Ucz się języka angielskiego Znajdź idealną szkołę językową dla siebie