5 wyzwań – życie z cudzoziemcem

hands-437968_640

 

5 wyzwań związanych z umawianiem się z cudzoziemcem

 

Zwykle, gdy uczysz się języka obcego i podróżujesz otaczasz się ludźmi z innych krajów, a Twoją grupę znajomych tworzą ludzie z całego świata. Zakochanie się w kimś z innego kraju może być spełnieniem marzeń, ale są pewne wyzwania, którym trzeba stawić czoła (i je pokonać!).

 

Język

Język, którym się posługujesz może być dla Was prawdziwym wyzwaniem. W najlepszym wypadku oboje znacie jakiś wspólny język (np. angielski), nawet jeśli Wasze języki ojczyste się różnią. Jeśli nie znacie wspólnego języka, komunikacja może być trudne, ale miłość to język sam w sobie, więc można sobie poradzić. Nawet jeśli oboje znacie wspólny język i używacie go do komunikowania się ze sobą, to w pewnym momencie Waszego związku będzie również chcieli porozmawiać ze swoimi przyjaciółmi i krewnymi. Jeśli uważasz, że znalazłeś swoją drugą połówkę warto zastanowić się nad nauką ich języka przynajmniej na poziomie komunikatywnym.

 

Miejsce zamieszkania

Jeśli mieszkacie w tym samym kraju to macie szczęście. Utrzymywanie związku na odległość może być bardzo trudne. Znalezienie czasu dla siebie może być ciężkie, zwłaszcza jeśli przynajmniej jedno z Was ma zajęty grafik. Różnica czasu może jeszcze bardziej utrudnić sytuację. Decyzja o wybraniu wspólnego miejsca zmaieszkania może wywołać kłótnię. Jaki kraj wybierzecie – Twój, Twojego partnera, czy może kraj, który jest obcy dla Was obojga? Pamiętaj, aby być otwartym i porozmawiać o wadach i zaletach Waszej sytuacji związanej z zamieszkaniem.

 

Różnice kulturowe

Różnice kulturowe na pewno będą wyzwaniem. Wychowywaliście się w różnych krajach I zostaliście wychowani przez rodziny z innymi tradycjami i zwyczajami, możecie być również innego wyznania. Trudno może być ułożyć sobie wspólne życie jeśli Wasze poglądy i ogólne podejście do życia się różnią. Bądź bezpośredni i już na początku, jak tylko sytuacja między Wami zrobi się poważna, przedstaw swoje potrzeby i poglądy na życie.

 

Poznanie rodziny

W tej kwestii wiele rzeczy może pójść nie tak. Dla Waszych rodzin pokonanie bariery językowej może nie być takie łatwe jak dla Was. Może skończyć się na tym, że będziecie przez cały czas tłumaczyć co inni mówią. A taka rozmowa może być dla wszystkich męcząca. Wasze rodziny mogą pochodzić z różnych środowisk i może być im trudno znaleźć wspólne cechy i czuć się ze sobą dobrze. Różnice kulturowe mogą być problemem również w tej kwestii, nawet w większym stopniu niż dla Ciebie i Twojego partnera, jako że starsze osoby bardziej trzymają się tradycji i nie chcą zmieniać swoich przyzwyczajeń. Spróbujcie znaleźć wspólną płaszczyznę dla Waszych rodzin i uprzedź o tradycjach i preferencjach drugiej strony, aby nikt nie był urażony.

 

Święta

Święta są czasem, który spędza się z rodziną. Zwłaszcza jeśli chodzi o święta religijne.  Jest to ważny czas, który prawdopodnie chciałbyś spędzić również ze swoją drugą połówką. Tak więc gdzie spędzicie święta? Z Twoją rodziną, z rodziną Twojego partnera, tylko we dwoje, czy osobno? Możecie jedne święta spędzić z Twoją rodziną, a drugie z rodziną Twojego partnera. Zgadzaj się na małe kompromisy, tak abyście oboje byli zadowoleni, no i Wasze rodziny też.

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you