Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego w Hiszpanii?

palace-394952_640

 

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego w Hiszpanii?

Hiszpański jest jednym z najpopularniejszych języków używanym na świecie. Skorzystaj z możliwości nauki tego języka w samym sercu jego pochodzenia – kolorowej, bogatej w kulturę i pełnej pysznych przysmaków Hiszpanii.

Oczywiście możesz nauczyć się hiszpańskiego w dowolnym miejscu. Jeśli chcesz studiować za granicą – możesz nauczyć się tego języka w większości krajów na świecie; a jeśli wolisz wygodę – możesz uczyć się w domu. A więc dlaczego warto wybrać Hiszpanię?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta… Ponieważ Hiszpania ma dużo więcej do zaoferowania niż tylko swój piękny język!

 

O języku hiszpańskim

Hiszpański, który znamy (znany również jako kastylijski) jest jednym z czterech języków urzędowych w Hiszpanii. Pozostałe trzy to baskijski, kataloński i galicyjski. Istnieje również wiele dialektów tego języka jak na przykład andaluzyjski. Jest ponad 400 milionów osób na świecie, dla których język hiszpański jest językiem ojczystym. Język hiszpanskim jest jednym z trzech najczęściej używanych języków na świecie, pozostałe dwa to mandaryński i angielski.

 

Kultura

Hiszpanie uwielbiają festiwale, do tych najpopularniejszych można zaliczyć San Fermin (gonitwa z bykami) i Tomatina (bitwa na pomidory). Wbrew powszechnemu przekonaniu, większość hiszpanów nie pochwala korridy, czyli walk z bykami. W Hiszpanii znajdują się 44 obiekty światowego dziedzictwa UNESCO, do których należą między innymi Katedra w Burgos, Historyczne Centrum Kordoby oraz Jaskinia Altamira i paleolityczna sztuka jaskiniowa północnej Hiszpanii.

 

Geografia

Hiszpania graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Maroko, Francją i Andorrą. Poza Hiszpanią kontynentalną, do ktraju należą również Wyspy Baleary i Wyspy Kanaryjskie takie jak Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera, Teneryfa, Gran Canaria i Fuertaventura. Hiszpania jest krajem górzystym, do najpopularniejszych pasm górskich nalezą Pireneje, Cordillera Cantabrica i Sistema Iberica.

 

Ludzie

W Hiszpani mieszka blisko 50 milionów ludzi. Wśród mieszkańców Hiszpanii panuje różnorodność regionalna, a  hiszpanie silnie identifikują się z regionem, z którego pochodzą. Nie daj się stereotypom – nie wszyscy w Hiszpanii znają flamenco, codziennie urządzają sobie sjesty i piją sangrię przez cały rok.

 

Miasta

Madryt jest stolicą Hiszpanii i znajduje się w centrum kraju. Madryt jest jednym z najpopularniejszych destynacji do zwiedzania muzeów, takich jak Muzeum Prado, Muzeum Reina Sofia i Królewska Akademia Sztuk Pięknych San Fernando.

Barcelona jest stolicą Katalonii (wspólnoty autonomicznej) oraz jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Hiszpanii. Znajduje się na północnym-wschodzie kraju. To właśnie w tym mieście znajduje się popularna pracy architekta Gaudiego – Sagrada Famila – niedokończony kościół, którego budowa jest nadal w toku.

Walencja jest trzecim największym miastem w Hiszpanii, po Madrycie i Barcelonie. Znajduje się we wschodniej części Hiszpanii. Tradycyjne danie “Paella” pochodzi właśnie z Walencji. To miasto słynie kultury żywności. Giełda Jedwabiu (Lonja de Seda) została uznana przez UNESCO za obiekt Światowego Dziedzictwa. Inne imponujące zabytki architektoniczne obejmują główny rynek i katedrę w Walencji.

Sewilla jest stolicą Andaluzji (wspólnoty autonomicznej) i znajduje się w południowej Hiszpanii. Na starym mieście znajdują się 3 obiekty światowego dziedzictwa UNESCO – Alcazar Palace Complex, Główne Archiwum Indii i Katedra. Sewilla słynie z uroczystości związanych z Wielkim Tygodniem. W mieście panuje kultura tapas, co wiąże się z jedzeniem kilku małych posiłków w różnych barach w mieście – próbując różnych smaków.

Alicante jest miastem portowym położonym przy Costa Blanca na południowym wchodzie Hiszpanii. Jest to popularny port dla statków pasażerskich, jak i popularna destynacja wakacyjna. Zamek Santa Barbara jest tam interesującym obiektem architektonicznym wartym odwiedzenia.

 

Kuchnia

Oto niektóre z najbardziej popularnych dań kuchnii hiszpańskiej:

Tortilla – hiszpańska tortilla jest czymś zupełnie innym niż sobie wyobrażamy. Nie jest to płaski chlebek przygotowany z różnych rodzajów mąki i wody, używane do przygotowania wrap’ów. Hiszpańska tortilla jest jak gruby omlet wypełniony różnymi dodatkami. Jest to danie smażone, które w wersji podstawowej zawiera ziemniaki i jajka. Może zawierać więcej warzyw, takich jak zielona papryka, cukinia, papryka czerwona, groch, bakłażan. W tym daniu mogą także znaleźć się grzyby, chorizo lub pokrojoną w kostkę szynkę. Wersje tego dania różnią się w każdym regionie kraju.

Paella – jest daniem z ryżem występującym w wielu wariacjach – mieszanka różnych mięs czy owoców morza i warzyw. Popularna paella mixta jest połączeniem mięsa, owoców morza i warzyw z ryżem. To danie jest często wzbogacone takimi przyprawami jak rozmaryn i szafran.

Gazpacho – jest zimną zupą przygotowywaną z surowych warzyw, często na bazie pomidorów. Jest to świeża zupa, często spożywana w lecie. Większość przepisów zawiera: czerstwy chleb, pomidory, ogórka, czosnek, cebulę i przyprawy.

Churro – jest to podłużny smażony deser z ciasta, najczęściej maczany w czekoladzie. Jest to popularna przekąska i może być spożywana na śniadanie do kawy, jak i jest przygotowywana przez wielu sprzedawców na ulicach Hiszpanii. Jest wiele wersji tego deseru, a różni się on rozmiarem, kształtem i sposobem podania.

 

Ucz się hiszpańskiego w Hiszpanii – znajdź swoją idealną szkołę językową z CourseFinders.

 

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego artykułu na CourseFinders.com dołącz do nas na Facebook’u!

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you