Porównaj wyniki różnych egzaminów z języka angielskiego

Jeśli uczysz się języka angielskiego na pewno słyszałeś o wielu egzaminach weryfikujących jego znajomość. Może nawet sam pisałeś taki egzamin? Jedno jest pewne wybór jest duży – firmy jak i uczelnie mają różne preferencje. Czy musisz zatem zdobyć kilka certyfikatów by móc potwierdzić swoje zdolności językowe w różnych środowiskach? Już nie.

Czym jest porównywarka wyników i jak z niej korzystać

Z pomocą przybywa nowopowstałe narzędzie do porównywania wyników różnych egzaminów z języka angielskiego, które jest dostępne na EnglishExams.co.uk. W tej chwili można porównać wyniki 19 różnych egzaminów języka angielskiego, są to między innymi: FCE, CAE, IELTS i TOEIC. Nowe egzaminy są jeszcze dodawane. By porównać swój wynik wystarczy przejść w zakładkę „English Test Converter”, z listy wybrać egzamin, który zdałeś i kliknąć „submit”. Poniżej ukaże się lista wyników reszty egzaminów dla porównania.

Dlaczego jest to przydatne narzędzie

Porównania wyników mogą przydać się Tobie, żebyś wiedział jak wypada Twoja wiedza językowa w przypadku innych egzaminów, ale również pracodawcom czy uczelniom. Chociaż niektóre instytucje polegają tylko na rozmowie by sprawdzić poziom języka angielskiego swoich kandydatów, to jednak większość wymaga potwierdzenia tej znajomości certyfikatem. Często instytucje mają swoje preferencje co do wymaganych certyfikatów, co często uniemożliwiało niektórym kandydatom ubieganie się o posadę czy miejsce na studiach. Mamy nadzieję, że wkrótce narzędzie do porównywania wyników egzaminów wyeliminuje ten problem.

Poznaj wszystkie egzaminy

Na stronie możesz przeczytać również zwięzłe, ale bardzo konkretne opisy każdego z dostępnych egzaminów z takimi informacji jak: do kogo ten egzamin jest skierowany, jakie są jego zalety i wady, ile trwa, jaki jest korespondujący poziom CEFR oraz jaki jest jego okres ważności. Jeśli nie wiesz do jakiego egzaminu podejść, przejrzyste opisy egzaminów na tej stronie na pewno ułatwią Ci zadanie.

Znajdź centrum egzaminacyjne

Dodatkowo na stronie znajdziesz listę ośrodków egzaminacyjnych zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii. Możesz również sprawdzić swój poziom języka angielskiego, wypełniając krótki test jak i przeczytać recenzje popularnych książek przygotowujących do egzaminów dostępnych na stronie.

 

Żródło: englishexams.co.uk

 

Zajrzyj na CourseFinders.com i znajdź swoją idealną szkołę językową!

Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap żadnego artykułu na CourseFinders.com

 

Ucz się języka angielskiego Znajdź idealną szkołę językową dla siebie