Europejski Dzień Języków

EDL_learning-928638_640

 

Europejski Dzień Języków

 

Dziś jest Europejski Dzień Języków!

 

Daj się zainspirować tą celebracją języków eupejskich i zacznij uczyć się nowego języka lub poświęć więcej swojego czasu na naukę języków, których już zacząłeś się uczyć.

Europejski Dzień Języków (26 września) miał swój początek w 2001 roku, kiedy to został proklamowany przez Radę Europy. Jego celem jest promowanie nauki języków i wielojęzyczności w Europie, jak również pokazać bogatą różnorodność kulturową Europy. Jest około 225 rdzennych języków używanych w Europie.

Odwiedź oficjalną stronę Europejskiego Dnia Języków, aby dowiedzieć się więcej. Na stronie znajdziesz wydarzenia, w których możesz wziąć udział oraz rozmaite zabawy i ciekawostki związane z nauką języków obcych takie jak ciekawostki dotyczące języków, fakty o językach, unikalne słowa, skarbnica językowa, tongue twisters, idiomy świata i wiele więcej!

 

 

CourseFinders for Languages chciałoby świętować Eurpejski Dzień Języków inspirując do nauki języków.

Zapoznaj się z tymi 10 korzyściami płynącymi z nauki języków obcych i rozpocznij naukę już dziś!

 

1. Będziesz w stanie pewniej komunikować się z większą ilością osób

Kiedy uczysz się języka obcego masz możliwość rozmawiać z zupełnie inną grupą ludzi. To może być bardzo przydatne w pracy w przypadku, gdy pracujesz w międzynarodowej firmie lub podczas podróży.

 

2. Podróżowanie będzie dla Ciebie dużo łatwiejsze

Znajomość języka obcego otwiera drzwi do świata. Umiejętność mówienia w innym języku ułatwia podróże, nawet jeśli nie znasz języka, który jest używany w kraju który odwiedzasz. Może niektórzy miejscowi, tak jak Ty, używają go jako drugiego języka.

 

3. Będziesz mógł zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie i możesz liczyć na wyższe wynagrodzenie

Znajomość więcej niż jedngo języka to dziś konieczność przy ubieganiu się o pracę, ale znajomość, więcej niż dwóch jest ogromną zaletą. Znajomość języków obcych będzie cię wyróżniać spośród innych kandydatów i może być decydująca przy wyborze zatrudniającego.

 

4. Poznasz nowych ludzi

Można poznać nowych ludzi w szkole językowej, w grupie z którą się uczysz i możesz spotkać ludzi, którzy mówią w  języku, którego się uczysz podczas podróży. To świetna okazja, aby dać innym osobom się zainspirować i zmotywować.

 

5. Poszerzysz swoje horyzonty i będziesz bardziej otwarty na świat

Nauka języka pozwoli Ci spojrzeć na świat z innej perspektywy. Gdy uczysz się nowego języka masz nową wizję świata. Ciesz się różnorodnością.

6. Rozwiniesz swój zasób słownictwa

Kiedy uczysz się słownictwa w języku obcym można poszerzyć słownictwo w języku ojczystym poprzez sprawdzanie nowych słów w słowniku. Możesz nauczyć się zupełnie nowych słów lub lepiej zrozumieć te, które już znasz.

 

7. Nauka języka jest ćwiczeniem dla mózgu

Uczenie się zupełnie nowej struktury językowej i gramatycznej jest jak ćwiczenie dla mózgu.Mózg działa poprzez skojarzenia, a więc parowanie słów z języka, którego się uczysz z ich tłumaczeniem na język ojczysty jest świetnym sposobem, aby zwiększyć potencjał mózgu.

 

8. Poznasz inne kultury

Będziesz miał okazję poznać nową kulturę. Poza językiem możesz dowiedzieć się o tradycjach i historii tego kraju, dowiedzieć się, jak język ewoluował i jaki wpływ miały na to inne języki.

9. Będziesz mógł cieszyć się międzynarodowymi filmami, muzyką i literaturą

Najlepiej doświadczać międzynarodowych dzieł sztuki w ich oryginalnym językyku i poznać je tak jak autor chciał by były poznane. Naucz się języka i poznaj wszystko, co ma do zaoferowania pod względem kulturowym.

 

10. Bycie wielojęzycznym sprawia, że jesteś lepszy w wielozadaniowości i poprawia pamięć

Dla mózgu, przełączanie się między dwoma językami jest jak przełączanie między dwoma zadaniami, a zatem nauka języków obcych może poprawić Twoją zdolność do wielozadaniowości. Podczas gdy nauka słownictwa obcego może poprawić Twoją pamięć.

 

 

Zajrzyj do naszego Student Library po więcej inspirujących artykułów o nauce języków, zasoby do nauki i porady.

Zacznij uczyć się języków już dziś i znajdź swoją idealną szkołę językową na CourseFinders.

Możesz wybierać spośród 6955 szkół w 121 krajach!

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you