5 sposobów by znaleźć czas na języki w wakacje

W końcu wakacje! Czas na odpoczynek, zabawę i wyjazdy. Dla większości jest to też czas na przerwę w dokształcaniu się oraz nauce języków. Z jednej strony taka regeneracja od natłoku obowiązków i wiedzy jest wskazana, a z drugiej nie warto porzucać swoich osiągnięć i musieć zaczynać po wakacjach od początku. Dlatego dzisiaj podzielimy się z Tobą przyjemnymi sposobami jak znaleźć czas na języki w wakacje.

Poświęć 10 minut dziennie na języki w wakacje

Właśnie tyle wystarczy, by nie zapomnieć tego co się dotychczas nauczyłeś, a nawet dowiedzieć się czegoś nowego. Co dokładnie będziesz robić w trakcie tych 10 minut zależy od Ciebie, możesz klasycznie pouczyć się z książki, powypełniać ćwiczenia, lub skorzystać z naszych pozostałych pomysłów na języki w wakacje.

Czytaj pod palmami

Lubisz czytać książki w podróży lub w czasie wolnym? Dobrze się składa! Tym razem zdecyduj się na książkę w języku obcym. Możesz wybrać książkę dla dzieci lub młodzieży (jeśli dopiero zaczynasz naukę), książkę, którą już dobrze znasz i będziesz rozumiał o co w niej chodzi lub książkę stworzoną do nauki języków (o określonym poziomie i ze słowniczkiem, np. takie).

Co się dzieje na świecie

W trakcje wakacji czas błogo płynie, często skupiamy się na sobie, relaksie i niczym innym. Warto jednak trzymać rękę na pulsie i dowiadywać się co się dzieje wokół nas. Jak to połączyć z językami? Sprawdzaj wiadomości online w językach obcych, sięgnij po zagraniczną prasę i odwiedzaj międzynarodowe kanały telewizyjne z wiadomościami. W ten sposób nic ważnego Ci nie umknie i podszkolisz trochę języki.

Znajdź chwilę na słuchanie

Nieodzownym elementem podróżowania jest przemieszczanie się – autobusem, samochodem, samolotem, a może łódką? Tak naprawdę nie ważne czym ważne, że masz w tym czasie okazję do posłuchania. Czego? To już zależy od Ciebie, ale niech to będzie coś w języku obcym. Podcast, audiobook, nowa płyta ciekawego piosenkarza – oto kilka naszych propozycji.

Językowe wakacje

Najlepszym sposobem by znaleźć czas na języki w wakacje jest połączenie języków z wakacjami! Nauka za granicą to idealna mieszanka przyjemnego z pożytecznym. Języka na pewno nie zapomnisz, bo będziesz się go uczył, a do tego miło spędzisz czas poznając nowe miejsce, nowych ludzi i nową kulturę.

 

 

Ucz się za granicą Znajdź idealną szkołę językową dla siebie