Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim – jak się przygotować?

entrepreneur-593358_640PL

 

Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim – jak się przygotować?

 

Pracodawcy często chcą sprawdzić Twoją znajomość języka angielskiego przed zatrudnieniem. W swoim życiorysie możesz napisać co chcesz, ale jeśli nie będziesz potrafił udowodnić swoich umiejętności podczas rozmowy twarzą w twarz to Twoje obietnice pozostaną niespełnione. Rozmawianie w języku angielskim na rozmowie kwalifikacyjnej może powodować stres, który może doprowadzić do jąkania się, niewygodnych przerw w rozmowie i krótkoterminowej amnezji dotyczącej słownictwa. Przygotuj się ,aby udowodnić, jak dobrze naprawdę znasz angielski.

Poniżej znajdziesz listę 5 najczęściej zadawanych pytań wraz z pomocnymi wskazówkami i przykładami.

 

Tell me more about yourself. (Powiedz coś więcej o sobie.)

Pytanie to nie oznacza, że powinieneś opowiedzieć prowadzącemu rozmowę o całym swoim życiu, począwszy od czasu i miejsca, w którym się urodziłeś. Zacznij krótką informacją o sobie – przedstaw się, powiedz gdzie mieszkasz i coś o swoim wykształceniu. Jednak odpowiedź na to pytanie powinna skupić się na doświadczeniach zawodowych. Możesz dodać kilka szczegółów z życia prywatnego, jeśli w jakiś sposób odnoszą się do Twoich umiejętności, jak pobyt za granicą, uczestnictwo w kursach, ukończenie szkoły za granicą itp. Głównie powiedz o swoich poprzednich miejscach pracy, nabytych umiejętnościach i o wszystkim, co może okazać się przydatne na nowym stanowisku.

“My name is Anna Cooke and I live in Gdynia. I’m a sous chef and I have been working in the restaurant industry for the last 7 years. I have a degree in Culinary Arts and I finished a chef training program at the Culinary Institute in Cracow. I started my career in the industry as a kitchen assistant and during that time I learned the basics of how a commercial kitchen functions. Next I worked in a French restaurant as a sous chef where I broadened my horizons in cooking by learning French cooking methods and recipes. Recently I occupied the position of sous chef in a restaurant with an international cuisine offer, where I mastered the preparation of common dishes from all over the world.”

 

What are your strengths and weaknesses? (Jakie są Twoje mocne i słabe strony?)

Najlepiej zacząć od swoich słabości i skończyć na swoich mocnych stronach, aby pozostawić pozytywne wrażenie. Mów zwłaszcza o swoich mocnych stron, które będą szczególnie przydatne na stanowisko, o które się ubiegasz. Podaj przykłady swoich mocnych stron. Skorzystaj z okazji do zareklamowania się. Zamień swoje słabości w zalety i wyjaśnij, w jaki sposób radzisz sobie ze swoimi słabościami. Nikt nie jest doskonały, więc nie wstydź się swoich negatywnych cech.

 “I’ll start with my weaknesses. I pay a lot of attention to detail so I can take a bit longer to finish a task. However my work is very organized which makes my work efficient therefore my attention to detail does not impact my work schedule. I can be too kind and sometimes people use that. In order to not let my politeness take over, I help people who really need it and in other cases focus on my own work. My strengths include being on time. I have never been late for work. I am well organized and I plan my work so that every meal goes out on time. I am a good team member, as I said I like to help people, I know how to work as a team, which is necessary in a kitchen.”

 

Why would you like to work for our company? (Dlaczego chciałbyś pracować w naszej firmie?)

Oto szansa, aby udowodnić, co wiesz o firmie. Więc odwiedź stronę internetową firmy i dowiedź się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć. Podkreśl, jak dobrze pasujesz do profilu pracownika tej firmy i w jaki sposób firma może skorzystać zatrudniając Ciebie.

 “It is my dream to explore new cuisines and I believe my experience could benefit the restaurant. Your restaurant is constantly developing and I would like to be a part of this development. You’re a strong contender for a Michelin star and I could help you achieve that with my recipe ideas and it would be an honor for me to participate in pursuing that.”

 

Where do you see yourself 10 years from now? (Gdzie widziesz siebie za 10 lat?)

To jest pytanie dotyczące Twoich celów zawodowych. Te związane z Twoim życiem osobistym zostaw dla siebie. Bądź ambitny, ale nie przesadzaj, nie chcesz stanowić zagrożenia dla osoby przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną.

“I would like to improve my skills by participating in additional training and master new cuisines as well as learn new cooking techniques.”

 

What is your greatest accomplishment? (Jakie jest Twoje największe osiągnięcie?)

Jest to okazja, aby wywrzeć wrażenie na przeprowadzającym wywiad. Pochwal się tym, co dotychczas osiągnąłeś.

“I think my greatest achievement was having my recipe added to the menu while being a sous chef. It was a recipe I was working on for quite some time to reach the current state. I was experimenting with different methods of preparation and presentation.”

 

Przed rozmową w punktach przygotuj to, co chcesz o sobie powiedzieć. To pomoże Ci uporządkować Twoje myśli. Nie ucz się całych odpowiedzi na pamięć. Jeśli zapomnisz o jednym słowie możesz się zaciąć i zapomnieć całą resztę. Podczas wywiadu pamiętaj, aby być pewnym siebie, daj sobie kilka sekund na zastanowienie, zanim odpowiesz na pytania.

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you