Ucz się języka angielskiego w Anglii

Ucz się języka angielskiego w Anglii

 

Język angielski może pomóc Ci w komunikacji, nauce i karierze. Gdzie lepiej się go uczyć niż w miejscu, z którego pochodzi – Anglii.

 

Zacznijmy od kilku powodów, dla których warto jest się uczyć języka angielskiego, trochę motywacji …

 • Angielski jest językiem, który jest powszechnie stosowany wśród osób mówiących w  języku obcym. Gdy cudzoziemcy się spotykają zazwyczaj mówią po angielsku.

 

 • Jest on powszechnie używany na całym świecie jako język ojczysty i jako drugi język.
 • Angielski jest językiem nauki, a większość prac naukowych jest pisana w języku angielskim, bez względu na narodowość autora.
 • Angielski jest językiem przemysłu muzycznego i filmowego, znając go będziesz mógł lepiej cieszyć się rozrywką.
 • Dostęp do wiedzy: Większość stron internetowych jest w języku angielskim, istnieje wiele książek na dowolny temat dostępnych w języku angielskim, gazety i czasopisma w języku angielskim można kupić niemal wszędzie na świecie, można również oglądać międzynarodowe wiadomości z pełnym zrozumieniem.
 • Dzięki znajomości angielskiego podróżowanie stanie się łatwe i bardziej przyjemne. Będziesz mógł łatwo komunikować się z ludźmi i rozumieć komunikaty na lotniskach i dworcach kolejowych.
 • Zwiększ swoje możliwości na drodze kariery – biznes międzynarodowy odbywa się w języku angielskim.
 • Język angielski jest łatwy! Prosty alfabet, krótkie słowa, słowa nie mają wielu form jak w innych językach.

 

Dlaczego dobrym pomysłem jest uczenie się języka angielskiego w Anglii?

 

 1. Jest to miejsce, z którego ten język pochodzi. Anglia jest ojczyzną języka angielskiego.
 2. Jest wiele szkół językowych i kursów do wyboru. Kliknij tutaj i wybierz idealną szkołę dla siebie.
 3. Anglia ma światową renomę doskonałości w środowisku akademickim.
 4. Możesz wybrać miasto, które najlepiej pasuje do Twoich zainteresowań. Może to być nadmorski kurort, miasto uniwersyteckie lub stolica.
 5. Certyfikaty językowe z Anglii są honorowane i uznawane na całym świecie.  
 6. Poznaj nową kulturę i uczyć się z pierwszej ręki o angielskiej historii, dziedzictwie i zwyczajach.
 7. Możesz przejść prosto z nauki do praktykowania języka z native speakerami.
 8. Ludzie z całego świata przyjeżdżają do Anglii, aby uczyć się języka angielskiego. Skorzystaj z okazji, aby zawrzeć kilka międzynarodowych przyjaźni.

 

Porady dotyczące nauki języka angielskiego w Anglii

 

Poznaj geografię

Przed wyjazdem poznaj różnice między Zjednoczonym Królestwem i Wielką Brytanią. UK (Zjednoczone Królestwo) składa się z Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Wielka Brytania składa się z Anglii, Walii i Szkocji.

 

Akcent

Daj sobie czas, aby się przyzwyczaić do akcentu, może to chwilę potrwać. Słuchaj uważnie, a jeśli nadal nie rozumiesz grzecznie poproś, aby osoba powtórzyła. Północny akcent może być dla Ciebie trudniejszy.

 

Nie zawsze będzie padać

Wiele osób kojarzy Anglię z deszczem. Choć jest wiele deszczowych dni w Anglii, to nie pada codziennie. Więc weź także inny strój niż płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze! Najlepiej jest przygotować się na każdą pogodę.

 

Zaprzyjaźnij się i spędzajcie razem czas

Będzie Ci łatwiej poznać Anglię i język angielski w jego naturalnym otoczeniu, jeśli będziesz miał kilku znajomych. Zapytaj swoich kolegów z klasy czy chcą spędzić z Tobą popołudnie w parku lub iść do pubie.

 

Podróżuj

Podczas pobytu wykorzystaj okazję aby podróżować po swoim kraju goszczącym. Jest tam mnóstwo nowych miejsc do zwiedzania. Możesz sobie nie zdawać sprawy, ale Zjednoczone Królestwo ma ładne nadmorskie kurorty, nawet z palmami!

 

Pamiętaj o różnicach między brytyjskim i amerykańskim angielskim

‘Pants’ to majtki w brytyjskiem angielskim, a spodnie w amerykańskim. Z kolei w brytyjskim angielskim ‘trousers’ to spodnie. W Anglii ‘chips’ to frytki, a ‘crisps’ to popularna przekąska. W amerykańskim angielskim ‘French fries’  to frytki, a ‘chips’ to czipsy.  W Ameryce ‘sidewalk’ to chodnik, a w Anglii ‘pavement’ , elevator (lift), cookie (biscuit), trash/garbage can (dustbin), truck (lorry), post (mail).

 

Wszystko się wcześnie zamyka

Ostrzegamy, chyba, że wolisz się przekonać na własnej skórze. Sklepy są zamykane między 17 a 18. Puby są zwykle zamykane koło 23. Są miejsca, które zamykają później, ale większość zamyka się około tych godzin.

 

Policjanci nie noszą broni palnej

Policjanci, którzy przyjaźnie są nazywani „Bobbies” nie noszą ze sobą broni palnej, tylko pałki. Działają według motta “minimum siły”.

 

Rzeczy do zapamiętania

Energia elektryczna ma 220 V i są dwa rodzaje wtyczek, więc weź ze sobą adapter. W Anglii obowiązuje zegar 24-godzinny, więc godzina trzynasta to 13.00, a nie 1 p.m. jak w Ameryce. Samochody jeżdżą po drugiej stronie drogi, więc najpierw trzeba spojrzeć w prawo, jeśli chcesz przejść przez ulicę.

 

Angielskie śniadanie

Uważaj na angielskie śniadanie, ponieważ może nie być ono tym, czego się spodziewasz po śniadaniu. Może ono składać się z kawy lub herbaty, boczku, kiełbasy, jaj i innych mniej popularnych śniadaniowych produktów, takich jak placki ziemniaczane, smażone pieczarki, ziemniaki, kaszanka i fasolka po bretońsku.

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you