10 sposobów, aby uczyć się języka obcego poza zajęciami

outsidetheclassroompl

 

Uczestnictwo w zajęciach językowych może przynosić wspaniałe rezultaty, jednakże jest wiele innych okazji, aby uczyć się języka obcego poza zajęciami. Zapoznaj się z możliwościami, zrób małe zmiany w codziennym harmonogramie i znajdź czas na naukę języka na co dzień.

Czytaj książki, czasopisma, blogi itp.

Jest tak wiele opcji jeśli chodzi o czytanie w języku obcym. Istnieją różne gatunki książek, czasopism, gazet, blogów i wiadomości w Internecie. Wybierz to co lubisz najbardziej aby odświeżyć nowe słownictwo.

Badź aktywny w mediach społecznościowych

Poszukaj w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Pinterest kont o nauce języka obcego i zasobów do nauki. Wybór jest duży, więc możesz znaleźć coś, co będzie dla Ciebie najlepsze. Ponieważ w dzisiejszych czasach media społeczne są tak popularne, że  nawet nie poczujesz, że się uczysz.

Porozmawiaj z native speaker’em online

Skorzystaj z opcji aby znaleźć partnera, z którym możecie rozmawiać w swoich językach rodzimych w Internecie. Wymiana językowa jest doskonałą okazją do dzielenia się wiedzą na temat swojego języka ojczystego z partnerem jak i korzystać z jego wiedzy.

Zaprzyjaźnij się z obcokrajowcami

Znajdź uczniów z Erasmus’a lub innej wymiany studenckiej w swojej szkole. Poznaj ich. Poza poznawaniem nowych ludzi i znalezieniem znajomych możesz jednocześnie uczyć się języków w tym procesie. Nowi przyjaciele mogą zachęcić Cię do nauki ich języka jak i pomóc Ci w tym.

Posłuchaj audiobook’a

Słuchanie audiobook’ów może być świetnym sposobem na naukę języka, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia. Możesz znaleźć na to czas gdy jesteś w podróży do pracy lub szkoły, a nawet kiedy robisz porządki w domu. Jest to świetny sposób aby poprawić swoją wymowę, nauczyć się nowych słówek i konstrukcji zdaniowych.

Oglądaj filmy

Możesz oglądać filmy w języku obcym oraz z napisami również w tym język. W ten sposób, jeśli przeoczysz coś w mowie to możesz to doczytać w napisach. Oglądanie filmów może również pomóc poznać kulturę i sprawi, że zrozumiesz lepiej język.

Słuchaj muzyki i śpiewaj

Słuchanie muzyki w języku obcym, którego się uczysz to łatwy sposób, aby nauczyć się poprawnej wymowy. Jeśli dodasz do tego śpiewanie pomożesz swojemu mózgowi zapamiętać. Rzuć okiem na tekst piosenki i naucz się nowych słów. Jest to zabawny sposób na naukę, który możesz stosować, gdy książki gramatyczne zaczną wiać nudą.

Słowo dnia

Subskrybuj słowo dnia. To proste, darmowe i wygodne. Możesz zapisywać słowa w swoim notatniku, w pliku na komputerze lub zrobić notatkę w telefonie. W ten sposób będziesz miał zapis wszystkich nowych słów, których się nauczyłeś, możesz też powtarzać słowa, które były trudne do zapamiętania. Po tygodniu zbierania słów możesz napisać zdanie z każdym z nich, aby lepiej je zapamiętać i przećwiczyć ich używanie.

Zmień język w swoim telefonie

Zmień język w telefonie na język obcy, którego się uczysz. Za każdym razem, gdy będziesz chciał zrobić coś w telefonie komórkowym możesz nauczyć się nowych słów.

Ściągnij aplikację

Istnieje wiele darmowych aplikacji dostępnych na telefon, które koncentrują się na nauce języków. Jest to wygodny i przyjemny sposób aby się uczyć. Możesz się pouczyć nawet jeśli masz tylko pięć minut lub kiedy jesteś w podróży.

 

 

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you