How to choose your perfect language sch

Jak wybrać  idealną szkołę  językową

 

Język

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wyborze szkoły językowej jest język, którego chcesz się uczyć! Prawdopodobnie już to wiesz, a to pomoże Ci stworzyć listę potencjalnych miejsc do odwiedzenia .

Twoja decyzja w pierwszej kolejności może zależeć od tego, dlaczego chcesz nauczyć się nowego języka. Czy planujesz wybrać się na studia za granicą w przyszłości? Jeśli tak, to gdzie będzie znajdowała się ta uczelnia, i jaki jest tam język wykładowy?

A może w pracy często negocjujesz z ludźmi z innego kraju? Prawdopodobnie dobrym pomysłem byłoby nauczenie się  języka w tym kraju (patrz akcent poniżej).

A może chcesz po prostu poznać nowych przyjaciół podczas podróży? W tym przypadku trzeba myśleć o tym, gdzie będziesz podróżować, lub o językach, które są popularne wśród turystów. Angielski i/lub hiszpański są dobrym miejscem do rozpoczęcia rozważań.

 Niezależnie od powodu, należy wybrać język, który odpowiada Twoim potrzebom.

 

Miejsce przeznaczenia

Teraz już wiesz, jakiego języka chcesz się nauczyć, poszukaj informacji na temat wszystkich krajów, w których język ten jest językiem urzędowym i jest używany codziennie przez większość ludności.

Powiedzmy, że chcesz uczyć się angielskiego. Można udać się do Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Afryki Południowej, nawet Malezji – istnieje wiele, wiele krajów , z których możesz wybierać. Francuski? Cóż, jest Kanada, Szwajcaria, Belgia, kilka krajów w Afryce, i oczywiście Francja.

Korzystaj z internetu, aby pomóc w sobie w badaniach, ponieważ może być zaskoczony, jak wiele masz opcji. Funkcja wyszukiwania w Coursefinders.com jest do tego idealna.

Teraz będziesz prawdopodobnie rozważyć takie rzeczy jak odległość wybranego kraju od Twojego domu. Jeśli jesteś meksykaninem, który chce się uczyć angielskiego, to USA jest popularnym wyborem, ponieważ jest blisko domu. Oznacza to, że podróż będzie prawdopodobnie mniej kosztowna i może być łatwiej pozostać w kontakcie z rodziną w domu, jeśli różnica czasu jest mniejsza.

 

Akcent

jest kolejną rzeczą do rozważenia. Może chcesz nauczyć się hiszpańskiego, aby pomóc swojej firmie, bo potrzeba dostawców w Ameryce Łacińskiej. Nawet jeśli mieszkasz w Europie, być może lepiej nie uczyć się w Hiszpanii, ponieważ akcent i sposób mówienia może bardzo różnić się od tego w  Ameryce Łacińskiej.

 Jeśli uczysz się języka, bo chcesz być w stanie komunikować się z określoną grupą lub kulturą to ma sens, aby nauczyć się języka, podczas gdy masz bezpośreni kontakt z tą kulturą.

Gdy już zdecydujesz się co do kraju, musisz zdecydować, które miasto. Czy chcesz być w dużym mieście czy małym mieście? Duże miasto może mieć więcej atrakcji turystycznych, ale w związku z tym będzie również więcej turystów. Może to oznaczać, że nie będziesz tyle mówić w języku, który chcesz poznać, ile mógłbyś w mieście mniej popularnym wśród turystów. Może tam również być drożej.

W mniejszym mieście jest mniejsze prawdopodobobieństwo, że spotkasz ludzi z własnego kraju. To zmusi Cię do ćwiczenia nowego języka.

Niektóre szkoły oferują nawet kursy, gdzie połowę kursu można spędzić w jednym mieście, a drugie pół w innym mieście. Na przykład Nowy Jork i Los Angeles, w USA.

 

Cena

 Ceny mogą się różnić w zależności od wielu zmiennych czynników, więc dobrym pomysł jest, aby skontaktować się ze szkołą i poprosić o ofertę.

Szkoła będzie musiała wiedzieć, na który kurs chcesz uczęszczać, przez jaki czas i kiedy chcesz zacząć. Warto też powiedzieć szkołom w jakim jesteś wieku i skąd jesteś. Zapewnia to, że zaproponują Ci najlepszą możliwą cenę i zostaniesz przydzielony do najbardziej odpowiedniej klasy.

 

 Recenzje uczniów

Jeśli chcesz wiedzieć jaka naprawdę jest szkoła, to najlepiej jest zapyatć uczniów, którzy już tam uczęszczali. Szkoły często dodają referencje od swoich najlepszych uczniów na swoich stronach internetowych, są one pomocne, ale to zawsze będą bardzo pozytywne opinie na temat szkoły. Spróbuj znaleźć źródło niezależnych opinii lub miejsce, w którym uczniowie będą mogli mówić o szkołach bez konieczności aby ich komentarze były moderowane. Coursefinders.com jest jednym z miejsc, gdzie można to zrobić, a ponieważ uczniowie muszą zalogować się z profilu mediów społecznościowych, aby napisać recenzję możesz być pewien, że wszystkie opinie są prawdziwe.

 

Typ kursu

Wybór właściwego kursu może być mylący, ale gdy masz pomysł, gdzie chcesz studiować i dlaczego, wtedy jest o wiele łatwiej. Zawsze można poprosić personel w szkołach językowych o ich poradę. CourseFinders.com pozwala wysłać wiadomość do maksymalnie 10 szkół językowych na raz, co pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Jeśli uczysz się języka dla zabawy lub aby łatwiej poznawać przyjaciół, gdy jesteś w podróży, możesz rozejrzeć się wśród kursów ogólnych. Często koncentrują się one na mówieniu i słuchaniu bardziej niż na czytaniu i pisaniu.

Jeśli zamierzasz studiować w innym języku to są specjalne kursy, aby Ci pomóc, takie jak angielski dla celów akademickich. Taki kurs będzie koncentrować się na czytaniu i pisaniu w stylu poprawnym dla prac naukowych. Albo, jeśli chcesz osiągnąć pewien wynik testu przed przyjęciem na np. uniwersytet, to możesz zajrzeć do specjalnych kursów dla danego testu, które musisz przejść np. Egzaminy przygotowawcze do IELTS.

Kurs Francuski dla biznesu skupi się na słowach i sytuacjach, które można napotkać podczas rozmów handlowych, podczas pobytu za granicą w celach biznesowych.

Można nawet znaleźć specjalistyczne kursy z niezwykłych przedmiotów i różnych kombinacjach: japoński i golf, angielski dla płetwonurków, a nawet francuskich i architektura.

 

Czas trwania

 Jak długo chcesz, aby trwał Twój kurs? Może to zależeć od tego, ile wolnego możesz mieć od szkoły lub pracy, ile kosztuje kurs, oraz ograniczeń wizowych w kraju do którego chcesz podróżować.

 Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej trwa kurs tym lepszy będzie w danym języku, gdy go skończysz.

 

Wielkość grupy

Różne szkoły mają różne wielkości grup. Ogólnie rzecz biorąc, im mniejsza grupa (im mniej w niej ludzi), tym lepiej, ponieważ nauczyciel będzie miał więcej czasu, który może poświęcić Tobie.

Zajęcia jeden na jednego to najszybszy sposób, aby się nauczyć, ale są najdroższe.

 

Ilość godzin w tygodniu

Jeśli masz tylko 2-tygodniowy urlopu w pracy i musisz naprawdę szybko się nauczyć, wybierz intensywny kurs – 30 godzin tygodniowo. Jeśli chcesz odświeżyć sobie język i zobaczyć kraj, który odwiedzasz jednocześnie, to wybierz kurs około 15 godzin tygodniowo.

Im więcej godzin nauki tygodniowo możesz zrobić, szybciej należy nauczyć się języka.

 

Zakwaterowanie

Istnieje wiele różnych rodzajów zakwaterowania, które są dostępne dla uczniów. Pobyt w hotelu w pobliżu szkoły będzie prawdopodobnie najbardziej luksusowy i oferujący najwięcej prywatności, jednak zatrzymując się u miejscowej rodziny będziesz mógł doświadczyć kultury z pierwszej ręki i wieczorami ćwiczyć wszystkie lekcje języka, których nauczyłeś w ciągu dnia.

Niektóre szkoły mają własne bazy noclegowe; niektóre z nich mogą mieć tylko sieć miejscowych rodzin, u których można się zatrzymać. Jeśli rodzaj zakwaterowanie jestdla Ciebie bardzo ważny, wtedy użyj  filtru zakwaterowanie w CourseFinders.com, aby wyszukać tylko szkoły oferujące taki rodzaj zakwaterowania, który Tobie odpowiada.

 

Sport i rekreacja

Jeśli chcesz uprawiać konkretny sport lub wziąć udział w jakiejś aktywności w czasie podróży, to upewnij się, że wybierasz się do obszaru, który ma odpowiednie do tego zaplecze, i że podróżujesz w odpowiedniej porze roku. Na przykład, jeśli chcesz jeździć na nartach, to upewnij się, że wybierasz się do miejsc z ośrodkami narciarskimi podczas trwania ich * zimy; jeśli chcesz jeździć na rowerze górskim, to przyjedź w okresie letnim.

Zawsze najlepiej jest wcześniej skontaktować się z potencjalną szkołą i poprosić o rady. CourseFinders.com pozwala wyszukiwać szkoły poprzez działania, które oferują, a następnie skontaktować się z nimi bezpośrednio ze strony, a to wszystko całkowicie za darmo dla studentów!

* Nie zapomnij, gdy na półkuli północnej jest zima to na półkuli południowej jest lato.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you