18 tips for learning langua

18 porad dotyczących uczenia się języków

 

 1. Znajdź idealną szkołę językową
  Oprócz samodzielnej nauki na co dzień dobrze jest uczestniczyć w zajęciach. Dlaczego? Istnieje wiele korzyści z nauki w szkole językowej, takich jak nadzór nauczyciela, okazja do rozmowy, lekcje są zorganizowane, zasoby są przygotowywane dla Ciebie i masz dodatkową motywację.
 2. Korzystaj z zasobów, które lubisz i które Cię interesują
  Zawsze jest ta jedna książka z gramatyki, która przyprawia Cię o ból głowy. Zapomnij o niej i korzystaj z książek, które lubisz i które Cię interesują, a przede wszystkim, które wyjaśniają struktury gramatyczne i językowe w sposób, który jest dla Ciebie zrozumiały.
 3. Miej plan
  Planowanie sprawi, że proces uczenia się będzie o wiele łatwiejszy. Wyznacz sobie cele. Pozwolą Ci one zobaczyć Twoje postępy lub w razie potrzeby dostosować metodę nauki. Najlepiej zapisać swój plan, a nawet uczynić z niego listę kontrolną dla ułatwienia weryfikacji.
 4. Ucz się na różne sposoby
  Urozmaicaj! Istnieje wiele sposobów, aby nauczyć się języka. Oprócz uczęszczania na zajęcia i uczenia się z książek spróbuj wymiany językowej, podcastów, czytanie powieści i słuchania audiobooków.
 5. Rób notatki
  Robienie notatek jest niezbędnym elementem skutecznej nauki. Rób notatki podczas zajęć i kiedy uczysz się samodzielnie. Możesz notować nowe słownictwo, zasady gramatyczne, czasowniki nieregularne i wszystko, co uważasz za ważne.
 6. Bądź zmotywowany
  Bycie zmotywowanym gwarantuje udany proces uczenia się. Gdy brakuje Ci motywacji pomyśl o korzyściach, które pochodzą z nauki języka, pamiętaj dlaczego zacząłeś i znajdź motywację w uczeniu grupowym.
 7. Ucz się poprzez zabawę
  Pamiętaj, że nie musisz uczyć się tylko z książek. Choć jest to skuteczne to może się znudzić po jakimś czasie. Spróbuj oglądania filmów i seriali w języku obcym, słuchania muzyki i śpiewania, czytania powieści, możesz też poszukać stronie plotkarskich w internecie na stronach zagranicznych.
 8. Ucz się po trochu każdego dnia
  Codzienne uczenie się języka obcego może naprawdę zwiększyć Twoje postępy. To nie musi nawet być  dużo czasu po prostu codzienne ekspozycja na język obcy.
 9. Rób przerwy
  Są chwile, gdy za dużo dzieje się w naszym życiu i mam za dużo na głowie. Nauka przychodzi ciężko w takich momentach, więc jest to doskonała okazja, aby zrobić sobie przerwę. Zrób coś relaksujący, przespaceruj się, oczyść umysł. Zrób sobie trochę wolnego, nawet kilka dni! Gdy wrócisz do nauki zobaczysz jak łatwo Ci to przyjdzie.
 10. Poszukaj inspiracji
  Po tym jak zaczniesz się otaczać ludźmi, którzy uczą się języków, możesz zauważyć, że ich pasja może Cię zainspirować I zwiększyć Twoją motywację. Tak więc kiedy dopadną Cię wątpliwości porozmawiaj z ludźmi, którzy nadal są zmotywowani, a szybko do nich dołączysz. Możesz też poszukać innej inspiracji. Sprawdź co na Ciebie działa.
 11. Znajdź grupę do wspólnej nauki
  Nauka w grupie może być wspaniałym doświadczeniem. Masz motywację i możesz poczuć się zainspirowany przez innych. Ty i Twoi przyjaciele możecie pomagać sobie nawzajem i wyjaśniać to, czego inni nie rozumieją. Nauka w grupie może również sprawić, że ten proces będzie zabawą, a także możesz spotkać ludzi, którzy dzielą Twoją pasję do języków.
 12. Używaj zasobów internetowych
  Istnieje wiele zasobów internetowych i aplikacji, z których można korzystać do nauki języków. To zabawny i wygodny sposób na powtarzanie materiału lub nauki nowego słownictwa. Jeśli nie masz dużo czasu w ciągu dnia, aplikacje są również świetnym sposobem na naukę języków w podróży.
 13. Ćwicz mówienie
  Obecna technologia ułatwia naukę i oferuje platformy, aby porozmawiać z native speakerami i innymi osobami uczącymi się języków na całym świecie. Wymiany językowe jest doskonałą okazją do korzystania z wiedzy językowej innych ludzi i dzielenia się własną.
 14. Nauka za granicą
  Nauka za granicą to idealną okazja, aby nauczyć się języka obcego. Język obcy będzie wszędzie w okół Ciebie i będziesz otoczony kulturą obcego kraju. Możesz posłuchać jak mówią miejscowi i uczyć się o ich tradycjach.    
 15. Zasubskrybuj słowo dnia
  Słowo dnia jest to świetny sposób, aby uczyć się nowego słowa w języku obcym każdego dnia. Jest to wygodny sposób, aby zwiększyć swoje słownictwo.
 16. Czytaj blogi językowe
  Czytanie o doświadczeniach z nauką języków innych ludzi może być wielką inspiracją. Możesz również znaleźć wiele przydatnych rzeczy na blogach językowych, takich jak zasoby do nauki, polecane strony i porady na temat nauki języków obcych.
 17. Podróżuj
  Podróżowanie to najlepszy sposób na poznanie języków obcych i może inspirować Ci do nauki nowego. Odkrywaj nowe miejsca i wybierz się w podróż do dalekiego kraju, aby przeżyć niezapomniane chwile.
 18. Popełniaj błędy i nie wstydź się ich
  Nie bój się popełniać błędów. Na pewno zrobisz kilka błędów podczas nauki języka obcego. Zamiast się nimi przejmować, uczy się z nich i obserwuj swój postęp w procesie nauki języka.

 

 

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you