Successful language excha

language-exchange-15704_1280

 

Wymiana językowa – jak zrobić to skutecznie?

 

Rozmowa z native speakerami jest doskonałym sposobem na naukę języków. Pisaliśmy o tym tutaj i zawarliśmy różne platformy wymiany językowej, z których możesz skorzystać.

Oto kilka wskazówek jak prowadzić udaną wymianę językową.

 

  1. Pomyśl o swoich oczekiwaniach i co możesz zaoferować. Pamiętaj, że wymiana językowa polega na dzieleniu się.
  2. Wybierz platformę wymiany językowej. Możesz wybrać jedną z linku powyżej. Wypróbuj kilka i zobacz, co najbardziej Ci odpowiada.
  3. Wybierz partnera, z którym będziesz dopasowany językowo (on zna język, którego Ty chcesz się uczyć, a Ty znasz język, którego on chce się nauczyć). Powinna to być osoba, z którą możesz rozmawiać na tematy, które interesują Was obojga.
  4. Porozmawiaj ze swoim partnerem o tym czego oczekujecie. Jak często chcecie rozmawiać, jak długo mają trwać rozmowy, wspomnij o tematach, o których chcesz rozmawiać. Znajdźcie wspólną płaszczyznę i ustalcie wytyczne dotyczące tego jak ma wyglądać proces Waszej wspólnej nauki języków.
  5. Pamiętaj o tym, aby równo dzielić czas pomiędzy dwoma językami.
  6. Prawdopodbnie Twój partner nie będzie nauczycielem (chociaż może być) tak więc nie zapominaj, że może on popełniać błedy, tak samo jak Ty.
  7. Przygotuj się do rozmów. Zapisz tematy o których chcesz porozmawiać, słowa, których chcesz użyć, pytania, które chcesz zadać.
  8. Aktywnie uczestnicz w rozmowie, rób notatki,zapisuj nowe słówka.
  9. Bądź dobrym partnerem – bądź punktualny, przestrzegaj ustalonych zasad, zachęcaj swojego partnera do nauki, wspieraj go i bądź cierpliwy.
  10. Możesz rozmawiać z więcej niż jedną osobą, jeśli masz na to czas i nie będzie to kolidować z planem ustalonym z Twoim partnerem.

 

Rozmawiaj!

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you