Make the most of studying abr

nauka-za-granica

W pełni wykorzystaj naukę za granicą

 

Nauka za granicą może być przytłaczającym doświadczeniem. Gdy już tam dotrzesz możesz poczuć się nerwowy, podekscytowany, stęskniony za domem, zmęczony po podróży i przytłoczony ilością nowych informacji. Masz wiele nowych możliwości i chcesz spróbować wszystkiego. Jednak kluczem do udanej nauki za granicą jest bycie rozsądnym i dokonywanie właściwych wyborów.

 

Nie pozwól aby tęsknota za domem wzięła górę

Wyjeżdżając  z domu za granicę, żeby się uczyć wychodzisz ze swojej strefy komfortu. Pamiętaj, że nie opuszczasz swojego domu na zawsze i że wrócisz. Prawdopodobnie będzie w końcu tak, że nie będziesz chciał wyjechać z kraju, w którym się uczysz po wspaniałym doświadczeniach tam przebytych. Pierwsze dni są najtrudniejsze, gdy nie znasz nikogo, jesteś w obcym miejscu i otoczony przez ludzi, którzy nie znają Twojego języka. Daj sobie kilka dni, będziesz poznawać nowych ludzi i w nowym miejscu zaczniesz czuć się jak w domu.

 

Zrób listę tego co chcesz zrobić

Przed wyjazdem z domu zrób listę konkretnych rzeczy, które chcesz zrobić za granicą. Może ona obejmować podróże do określonego miejsca, zobaczenie zabytków, spróbowanie lokalnych dań i wszystko co możesz sobie wymyśleć i co marzysz  zrobić. Wyszukaj informacje na temat miasta, w którym będziesz mieszkać aby zdobyć kilka inspirujących pomysłów. Bądź kreatywny! Porozmawiaj ze swoimi przyjaciółmi lub krewnymi, którzy odwiedzili ten kraj, może oni mają jakieś ciekawe pomysły. Należy pamiętać, że potrzeba czasu aby odhaczyć rzeczy z listy i żeby wybierać rzeczy, które są w w Twoim zasięgu.

 

Miej plan

Oprócz posiadania listy tego, co chcesz zrobić, zaplanuj wszystkie z nich. Zarezerwuj trochę czasu na podróże i zwiedzanie. Poświęć pierwszych kilka tygodni, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca i poznać nową kulturę. Nie zapomnij zawrzeć w swoim panie nauki.

 

Poznaj swoją rodzinę goszczącą

Jeśli mieszkasz u rodziny goszczącej poświęć czas na to aby ich poznać. Będziesz spędzać z nimi dużo czasu, więc pamiętaj aby szanować ich i ich tradycje. W pierwszym dniu porozmawiaj z nimi, aby dowiedzieć się jakie są zasady, czego się spodziewać i czego Ty i oni oczekują od Twojego czasu spędzonego za granicą. Rodzina goszcząca będzie Cię uwględniać w planach swojego codziennego życia, porozmawiaj o ich kraju, będzie miło, jeśli podzielisz się z nimi informacjami na temat kraju, z którego pochodzisz. Jeśli chcesz, możesz zabrać pamiątkę ze swojego kraju jako prezent dla swojej rodziny goszczącej.

 

Wymieszaj się w tłum

Żyj jak miejscowy – rób to, co oni robią (w granicach rozsądku oczywiście!). Twoja rodzina goszcząca lub nauczyciele mogą dać kilka wskazówek. Postaraj się zawrzeć jak najwięcej znajomości z miejscowymi. Bądź otwarty, rozmawiaj z ludźmi, nie bój się zadawać pytania. Dołącz do klubu lub zajęć poza lekcyjnych, aby poznać nowych ludzi. Bierz udział w miejscowy uroczystościach, idź na miejscowy festiwal, targ lub piknik. Będziesz miał okazję zapoznać się z tradycjami i poznać społeczność, której będziesz częścią.

 

Ucz się

Nie zapomnij, UCZYSZ SIĘ za granicą i faktycznie to rób. Uczęszczaj na zajęcia i aktywnie uczestnicz. Odrabiaj prace domowe i poświęcić trochę swojego wolnego czasu na powtórki, żeby przychodzić na zajęcia przygotowanym. Nie wahaj się prosić kolegów z klasy i nauczycieli o pomoc. Niech nauka będzie Twoim priorytetem, przecież jest to powód, dla którego wyjechałeś za granicę. Bądź pozytywnie nastawiony i nie patrz na naukę jako minus podróży. Pamiętaj o wszystkich korzyściach, które wynikają z nauki języków obcych, takie jak lepszych możliwości pracy, poszerzenie swoich  horyzontów i bycie bardziej otwartym, bycie w stanie cieszyć się międzynarodowymi filmami, muzyką i literaturą.

 

Miej na uwadze swój budżet

Planuj swoje wydatki. Prawdopodobnie najlepiej będzie ustalić tygodniowy limit wydatków I nie przekraczać go. Zostaw sobie pieniądze na pamiątki i nieprzewidziane wydatki. Pamiętaj, że część pieniędzy będziesz chciał wydać na wycieczki i dodatkowe zajęcia takie jak kino czy imprezy.

 

W pełni wykorzystaj naukę za granicą, bądź rozważny i baw się dobrze!

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you