Improve your speaking skills – Par

chat-23713_1280

 

Popraw swoje umiejętności mówienia w języku obcym – Część 1

 

Umiejętności mówienia są najtrudniejsze do opanowania w języku obcym. Mówienie w nowo poznanym języku jest zawsze wyzwaniem, ponieważ wątpimy w  siebie, a czasami bariera językowa bierze górę. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się pewniej podczas mówienia w języku obcym.

 

Wymowa

Zwróć uwagę na wymowę słów podczas nauki. Niezależnie gdzie i jak się uczysz zwykle są materiały do słuchania, których możesz użyć. Są one często pomijane, co jest wielkim błędem. Poprawna wymowa jest pierwszym krokiem do poczucia się pewniej podczas mówienia w nowym języku.

 

Podcasty

Podcasty to świetny sposób, aby podchwycić wymowę i poczuć atmosferę rozmowy. Nie ma mówienie bez słuchania. Tak więc, aby przygotować się do mówienia rozpocznij od słuchania i przyzwyczaj się do tego jak brzmi język. Podcasty są zazwyczaj darmowe i przenośne, są więc bardzo wygodnym sposobem na ćwiczenie słuchania ze zrozumieniem. Masz różne opcje – możesz słuchać podcastów o tematyce językowej lub podcastów na temat wybrany przez Ciebie nie związane z językami, ale w języku, który próbujesz się nauczyć. Oba będą korzystne.

 

Oglądaj filmy i seriale

Obserwowanie i słuchanie rozmowiających ludzi to świetny sposób, aby przygotować się do rozmowy z kimś. Jest też dodatkowe udogodnienie – napisy  (można ustawić je na język mówiony), które są przydatne kiedy nie rozumiesz w pełni tego, co jest mówione.

 

 

Porozmawiaj z native speaker’ami

Z dostępną technologią i mediami społecznościowymi jest możliwość rozmowy z native speaker’ami z całego świata. Jest to świetna okazja, aby poćwiczyć swoje umiejętności mówienia w bezpiecznym środowisku (każdy jest tam, aby się uczyć!) i bez osądzania.

 

Czytaj na głos

Na początku może się to wydawać dla Ciebie dziwne, ale mimo wszystko spróbuj tego. Czytanie książek, a nawet artykułów na głos pomoże w poprawnej wymowie, będziesz miał możliwość ćwiczyć język werbalnie.

 

Zasoby do ćwiczeń już wkrótce!

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you