Why learn Poli

Dlaczego warto uczyć się języka polskiego?

 

Być może słyszałeś lub masz takie zdanie, że język polski jest trudny. Rzeczowniki mogą mieć trzy rodzaje, każdy rzeczownik i przymiotnik może wystąpić w jednym z siedmiu przypadkach, czasowniki mają dwa aspekty. Ale gdy pewne rzeczy są trudniejsze niż w innych językach to pozostałe są łatwiejsze. Brak przedimków, kolejność wyrazów nie ma znaczenia, jest tylko kilka czasów, alfabet jest prawie w całości fonetyczny, jest dużo słownictwa pochodzącego z łaciny.

 

Będziesz mógł cieszyć się polską literaturę, czyli takimi dziełami jak Pan Tadeusz Adama Mickiewicza, Lalka Bolesława Prusa czy Quo Vadis Henryka Sienkiewcz oraz poezjąWisławy Szymborskiej; muzyka – jedne z najbardziej popularnych zespołów to m.in. Bajm, Kult, Kombi, Myslovitz, Lombard, Perfekt i nie tylko; filmy takie jak Kiler, Seksmisja, Miś najlepiej obejrzeć w oryginale.

 

Kraj jest piękny, bogaty w historię i jest wiele rzeczy do zobaczenia. Polska ma lasy, jeziora, góry i morze. Istnieje wiele miejsc do zwiedzania i będzie Ci łatwiej, jeśli będziesz znał trochę polskiego.

 

Polacy są gościnni i przyjaźni; pomogą Ci i sprawią, że poczujesz się jak w domu.

 

Będzie Ci łatwiej zrozumieć inne języki słowiańskie.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you