How to find the motivation for learn

positive-725842_1280

Motywacja do nauki języków

 

Nauka języków jest zwykle czymś, co realizujemy na własną rękę. Niemniej jednak są chwile, kiedy brak nam motywacji. Czasami mamy zbyt napięty grafik i nauka języków zdaje się mieć najniższy priorytet. W takich sytuacjach pamiętaj  o poniższych wskazówkach.

 

Pomyśl o korzyściach

Jest tak wiele korzyści z nauki języka, że kiedy o nich myślimy to rzeczywiście trudno stracić motywację. Niektóre z tych korzyści to: rozwijanie umiejętności poznawczych, ćwiczenia dla mózgu, zwiększenie swoich szans na zatrudnienie, a następnie na awans, podróżowanie staje się łatwiejsze i bardziej przyjemne, jeśli nauczysz się jednego języka łatwiej jest nauczyć się kolejnego, języki sprawiają, że jesteś bardziej otwarty na świat, można cieszyć się międzynarodowymi filmami, muzykią i literaturą.

 

Pamiętaj dlaczego zacząłeś

Prawdopodobnie już od jakiegoś czasu uczysz się języka obcego i być może straciłeś motywację. Pamiętaj dlaczego zacząłeś. Co stało za tą decyzją? Wróć do początku i naciesz się ponownie procesem nauki.

 

Nie zapominaj, że jest to dobra zabawa!

Czasami ludzi za bardzo skupiają się na gramatyce i książkach, które oczywiście są bardzo pomocne I zawierają niezbędne informacje, ale zazwyczaj zaczynają nudzić z czasem.  Nie rezygnuj z książek całkowicie, ale zrób sobie od nich przerwę i eksploruj inne zakamarki języka. Mogą to być filmy, muzyka, gazety, nowele, kryminały, które nadal pomogą Ci się nauczyć języka obcego, ale dostarczą też rozrywki.

 

Zrób sobie przerwę

Są chwile, kiedy robi się zbyt intensywnie, masz zbyt wiele do zrobienia i za dużo na głowie. Nauka przychodzi ciężko w takich momentach, więc jest to doskonała okazja, aby zrobić sobie przerwę. Zrób coś relaksującego, przespaceruj się i oczyść umysł. Poświęć na to nieco czasu, nawet kilka dni! Gdy wrócisz do nauki zobaczysz jak łatwo Ci przyjdzie uczenie się po takiej przerwie.

 

Grupowa motywacja

Kiedy po prostu nie możesz się sam zmotywować do nauki, poszukaj pomocy u swoich znajomych lub w grupie osób, z którą się uczysz. Nie ma to jak trochę konkurencji, aby pomóc z motywacją. Konkurowanie przychodzi naturalnie, tak więc nie trzeba wiele robić poza otaczaniem się ludźmi, którzy uczą się języków.

 

Daj się zainspirować

Kiedy już znajdziesz się wśród ludzi, którzy uczą się języków, można zauważyć, że ich pasja do języków możeCię zainspirować i zwiększyć Twoją motywację. Tak więc kiedy masz wątpliwości zaangażuj się w rozmowy z ludźmi, którzy są nadal zmotywowani, a szybko do nich dołączysz.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you