How to choose the language to stu

języki

 

Jak wybrać język do uczenia się?

Być może już wiesz, którego języka chcesz się uczyć. Jednak czasami wybór ten nie jest taki prosty, a ilość języków do wyboru, może być przytłaczająca. Oto kilka rzeczy do rozważenia przy wyborze języka do nauki.

 

Cel

Pierwszą rzeczą, jaką warto przemyśleć to cel, dla którego chcesz nauczyć się języka obcego. Czy jest on związany ze szkołą? Masz do wyboru język do nauki w szkole lub na uczelni? Jeśli tak to pomyśl o swojej przyszłości – znajomość jakiego języka może być korzystna dla Ciebie w przyszłości? Idziesz na studia za granicą, a zajęcia będą prowadzone w innym języku? Pomyśl o kraju, w którym zamierzasz studiować, choć po hiszpańsku mówi się w wielu krajach to różni się on w każdym z nich. Jeśli uczysz się z powodów czysto osobistych to Twój wybór może być bardziej elastyczny i może zależeć wyłącznie od Ciebie. Mimo, że nadal możesz mieć problem z podjęciem decyzji ze względu na wiele dostępnych możliwości. Pomyśl o swoich zainteresowaniach i o tym czy są one związane z jakimkolwiek językiem. Może lubisz literaturę Haruki Murakami i chcesz przeczytać jedną z jego książek w języku japońskim w przyszłości? Może lubisz kino francuskie i chciałbyś oglądać filmy bez napisów? Pomyśl o tym, jak chcesz korzystać ze swoich nowo nabytych umiejętności!

 

Perspektywy

Rozważ swoją aktualną pracy – czy firma w której pracujesz prowadzi działalność gospodarczą z partnerami zagranicznymi? Może z jedną narodowością bardzie niż z innymi? Dobrze byłoby, aby nauczyć się tego języka, co byłoby wielkim atutem w firmie. Jeśli dopiero szukasz pracy, możesz zbadać na jakie języki jest popyt wśród pracodawców. Pracownicy, którzy znają nie tak popularne języki są często poszukiwani przez potencjalnych pracodawców. Nauka języków pomaga rozwijać umiejętności, które są przydatne w środowisku pracy. Czytaj więcej tutaj.

 

Stopień trudności

Języki mają różny poziom trudności, jeśli chodzi o ich naukę. Jednakże jest to bardzo subiektywna kwestia i zależy głównie od Twojej znajomości innych języków i Twojego języka ojczystego. Niektórzy ludzie mają naturalny talent do języków, podczas gdy inni walczą ze sobą. Nie zniechęcaj się! Możesz zacząć od języka, który jest dla Ciebie łatwiejszy i wspinać się po lingwistycznej drabinie dochodząc do języka, który jest trudniejszy. Każdy język może być trudny w odmienny sposób i może być odbierany różnie przez różne osoby – dla niektórych wymowa może być trudna, dla innych może chodzić o  gramatykę. Pamiętaj, że jeśli dasz z siebie wszystko możesz pokonać każdą przeszkodę – myśl pozytywnie.

 

Motywacja

Motywacja jest kluczem do uczenia się nowych rzeczy i języki nie są wyjątkiem. Czy łatwo pozostajesz zmotywowany? Może warto rozważyć tę kwestię wraz ze stopniem trudności wybranego języka. Jeśli masz problem, aby utrzymać motywację pomyśl o tym z wyprzedzeniem. Może jest ktoś, kto ma dobry wpływ na Ciebie, kto pomoże Ci wrócić  na właściwy tor. Może chcesz uczyć się z przyjacielem i pomagać sobie nawzajem.

 

Możliwość uczenia się za granicą

Jeśli planujesz uczyć się za granicą (niekoniecznie teraz, ale może w przyszłości) pomyśl o kraju, który będzie właściwym wyborem dla Ciebie finansowo i jeśli chodzi o odległość od Twojego kraju. Byłoby szkoda, gdyby ominęła Cię możliwość przygotowania się do tej wielkiej przygody, nawet jeśli będzie ona odsunięta w czasie. Uczenie się za granicą jest idealnym rozwiązane do nauki języków obcych, ponieważ możesz „zanurzyć się” w nowej kulturze. Jeśli jest to coś co rozważasz wyedt to może się okazać dla Ciebie pomocne.

 

Pomoc

Podróż może Ci pomóc podjąć decyzję! Po wizycie w kraju, gdzie mówi się w języku, którego chcesz się uczyć będziesz miał lepsze wyobrażenie o nim. Usłyszysz, jak mówi się tym językiem w sytuacjach codziennych oraz w sposób nieformalny. Może również zainteresować Cię kultura. Rozmowy z przyjaciółmi, którzy uczą się różnych języków może również pomóc Ci w podjęciu decyzji. Pamiętaj jednak, że ich opinia jest bardzo subiektywna. Niemniej jednak możesz zadać im różne pytania i dowiedzieć się więcej na temat języków, spośród których starasz się wybrać.

 

Metody uczenia się

Istnieje wiele sposobów, aby nauczyć się języka obcego. Możesz uczyć się samodzielnie z wykorzystaniem książek lub programu komputerowego. Możesz znaleźć native speakera lub nauczyciela. Możesz uczyć się w szkole językowej w swoim mieście lub nawet za granicą, jeśli tak zdecydujesz.Oferta szkół językowych jest bogata i jeśli okaże się to dla Ciebie przytłaczające zajrzyj tutaj po poradę. Każda metoda ma swoje zalety, jednak jest to sprawa osobista i kwestia preferencji.

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you