Study abroad, and get the job of your dreams

Uczenie się języków za granicą łączy korzyści podróżowania z możliwością odkrywania nowych kultur. Takie doświadczenia sprawiają, że jesteś bardziej atrakcyjnym kandydatem dla pracodawców. Bez względu na to dokąd pojedziesz i na jak długo, nauka za granicą jest doświadczeniem, które zmieni Twoje życie na lepsze.

Oto kilka powodów dla których nauka za granicą może pomóc Ci zdobyć wymarzoną pracę.

Komunikacja: Uczenie się za granicą nie tylko pozwala nauczyć się nowego języka, ale również ćwiczyć komunikację niewerbalną. Pokonywanie barier językowych i kulturowych jest umiejętnością, której pracodawcy poszukują u potencjalnych kandydatów na pracowników na tym coraz bardziej zglobalizowanym rynku pracy.

Zwiększona świadomość kulturowa: Bez względu na to jaki zawód wybierzesz, najprawdopodobniej będziesz pracować z ludźmi z różnych środowisk kulturowych. Mieszkanie i uczenie się za granicą uczy zrozumienia jak i docenienia różnic kulturowych, co z kolei sprawi, że staniesz się głównym kandydatem do objęcia stanowisk w międzynarodowych organizacjach.

Rozwiń umiejętności: Podczas pobytu za granicą będziesz mieć szansę aby rozwijać swoje kompetencje, które będą kluczowe dla potencjalnych pracodawców, do tych umiejętności należą rozwiązywanie problemów, elastyczność, zdolność adaptacji, rzetelność i umiejętność budowania relacji. Te zdolności można rozwinąć w naturalny sposób poprzez mieszkanie i uczenie się za granicą  jak i wszystko co za tym idzie.

Tworzenie międzynarodowych relacji: Ucząc się za granicą masz okazję poznać ludzi z całego świata i nawiązać z nimi znajomości. Niektóre z tych osób mogą już pracować w dziedzinie wybranej przez Ciebie, a inni mogą pracować w obszarach, które staną się dla Ciebie interesujące w przyszłości. Tak czy inaczej, pokazanie potencjalnemu pracodawcy, że masz globalną sieć powiązań zawodowych sprawia, że jesteś bardziej cenny dla ich firmy.

Podejmowanie ryzyka: Biorąć udział w nauczaniu za granicą możesz pokazać przyszłym pracodawcom, że jesteś ciekawy świata, nie boisz się podejmować ryzyka i że jesteś gotów wyjść poza własną strefę komfortu. Jak mówią, szczęście sprzyja odważnym, tak więc idź w świat i zrób z siebie szczęściarza!

This post is also available in: angielski

Find your perfect language school Search CourseFinders to find the course for you